Kızılay Rize’de Teyakkuzda

Rize’de etkili olan şiddetli yağışlar sonucu meydana gelen sel felaketinin ardından Kızılay bölgedeki selzedeler için harekete geçti.

Güncel 15.07.2021, 21:32
Kızılay Rize’de Teyakkuzda

Ankara, Erzurum ve Elazığ Afet Müdahale Merkezine bağlı ekipleri hızla selin meydana geldiği Rize ve sel bölgelerine yönlenen Kızılay, selden etkilenen vatandaşların yeme, içme ve temel ihtiyaçlarını giderdi.

Dün Akşam saatlerinde Rize’nin Güneysu ve Çayeli ilçeleriyle Merkez ilçesine bağlı Muradiye beldesinde etkili olan şiddetli sağanak yağışların sele dönüştüğü haberini alan Kızılay, ekiplerini hızla bölgeye sevk etti.

7 kişinin yaşamını yitirdiği ve kayıpların olduğu bölgede arama çalışmalarını sürdüren Kızılay ekipleri ve selden etkilenen vatandaşlar için Ankara, Erzurum ve Elazığ Afet Müdahale Merkezine bağlı personellerini Rize’ye yönlendiren Kızılay, mobil ikram araçları ile bölge halkının yeme, içme ve temel ihtiyaçlarına cevap veriyor. Rize, Trabzon ve çevre illerdeki Kızılay personelleri ve gönüllüleri de bölgede yardım faaliyetlerine destek veriyor.

İhtiyaç Tespiti Devam Ediyor

Rize’deki gelişmeleri yakından takip eden afet müdahale ekipleri bir taraftan arama ve kurtarma çalışmalarına ve yolları kapalı olan köylerin yol açma çalışmalarına yardım ederken diğer taraftan ise bölgeye intikal ettirilen mobil aşevi ve ikram araçlarıyla selden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarını tek tek tespit ediyor. Afetin etkileri ortadan kalkıncaya kadar bölgede çalışmalarına devam edecek olan Kızılaycılar, maddi ve manevi destekleriyle selzedelerin yanında teyakkuzda durmayı sürdürüyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)