Korkunç Rakam: 11 Şehit, 78 Yaralı

Şırnak'ın Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teröristlerin kahpe saldırısında şehit sayısı 11'e, yaralı sayısı ise 78'e ulaştı.

Güncel 26.08.2016, 11:43 26.08.2016, 13:34
Korkunç Rakam: 11 Şehit, 78 Yaralı

Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliği'ne yakın bir noktada bulunan polis kontrol noktasına bomba yüklü kamyonla yapılan saldırıda,  şehit sayısı 11'e ulaşırken, yaralı sayısı 4'ü ağır 78 kişi ulaştı.

Saldırıda yaralananlar bölgeye sevk edilen ambulans ve helikopterlerle Cizre Devlet Hastanesi ile çevre il ve ilçelere kaldırıldı. Patlamada Cizre ilçesinde de bir çok evde hasar oluştu. Patlamanın etkisiyle 7 aylık bir bebek de yaralandı. İsmi öğrenilemeyen 7 aylık bebek kaldırıldığı Cizre Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Ambulanslar tarafından Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak ilk tedavileri yapılan yaralılardan bazıları helikopterlerle çevre il ve ilçelere kaldırıldı. Saldırıda yaralanan 4 polis memuru askeri helikopterle Diyarbakır'a getirildi. Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı helikopter pistine indirilen yaralılar, pistte bekleyen ambulanslarla Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yorumlar (0)