KPSS’de Sınav Yeri Konya Çıkınca Hayalleri Yıkıldı

(KPSS) için müracaat eden Elifnur Yılmaz, sınav yerinin Konya olarak çıkması üzerine hayallerini askıya aldı.

Güncel 17.11.2016, 21:49
KPSS’de Sınav Yeri Konya Çıkınca Hayalleri Yıkıldı

Elifnur Yılmaz, sınav yeri tercihleri arasında bulunan Ankara’nın Keçiören, Altındağ ve Mamak ilçeleri yerine sınav yerinin Konya olarak belirlenmesinin ardından hayallerini 2 yıl daha ertelemek zorunda kaldı.

Elif Yılmaz, Babasının asgari ücretle çalıştığı için imkanlarının olmadığını ve sınav için Konya’ya gidemeyeceğini belirtti.  Yılmaz, sınav yeri ile ilgili ÖSYM’ye itirazda bulunduğunu söyleyerek, bu konuda kendisine yardım edilmesini, sınav yerinin Ankara’ya alınmasınıisteyerek “Buraya giderken harcayacağım masrafı karşılayacak durumumuz yok. Babam asgari ücretle çalışan bir eleman ve oraya nasıl gideceğim hakkında bir fikrim yok” diyerek, ÖSYM’nin kendisine yardımcı olmasını istedi.

Mağdur olduğunu belirten Elifnur, “Ben geleceğimle oynandığını düşünüyorum. 5 milyon civarında bir başvuru olmuş. Ankara'da başka okul mu kalmadı, her sırada tek kişi oturuyor, bunu 2 kişiye çıkartarak beni de Ankara içerisinde bir okula alabilirlerdi. Ben bundan rahatsızım, şikayetçiyim. Mağdur bir durumdayım, bunun düzeltmesini istiyorum” dedi.

Yorumlar (1)
taner kiraz 4 yıl önce
gel bacı ben goturuyum senı benımde konya cıktı sınav yerim ben arabamla gıtcem
10°
parçalı bulutlu