Kurban; Allah'a yakınlaşmak, mazlumlarla paylaşmaktır

Bayramlar, al bayrağımız gibi bağımsızlığın simgesi, birlik ve beraberliğimizin manevi güvencesidir.

Güncel 09.07.2022, 23:51
Kurban; Allah'a yakınlaşmak, mazlumlarla paylaşmaktır

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür VAkfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım Kurbah Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı. Genel Başkan Ahmet Yiğit Yıldırım'ın mesajı şöyle:

"Dini ve milli bayramlarımız bizi biz yapan, kökümüze, tarihimize ve maneviyatımıza bağlayan ve birliğimizi pekiştiren müstesna dönemlerdir.

Doğudan batıya, kuzeyden güneye büyük bir aile olan Türk milleti bayram şuuruyla, huzur ve refahın, adalet ve hakkaniyetin mihveri olduğu bilinciyle her zeminde bu hissiyatı ispat edecek dirayete ve birliğe sahiptir.

Kurban; Allah'a yakınlaşmak, mazlumlarla paylaşmaktır.

Türk milleti Allah rızası için kestiği kurbanların ilahi mükâfatıyla önündeki engelleri aşacak, daha güçlü bir şekilde bekasına, varlığına ve kimliğine sonuna kadar sahip çıkacaktır.

Bu bayramda yine Avrupa Türk Konfederasyonu ve Ülkü Ocakları üzerinden bağışlanan kurbanlar, il ve ilçe Ocaklarımız tarafından büyük bir özveriyle; şehit ailelerimize ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Özbekistan, Batı Trakya, Makedonya, Kerkük, Kırgızistan ve Türk dünyasının birçok farklı noktasında Kurban ibadetinin gerekliliklerini soydaşlarımızla gerçekleştiriyoruz.

Kurban Bayramı’nın Türk-İslam alemine hayırlara vesile olmasını ve yapılan ibadetlerin kabulünü diliyor, esir Türk yurtlarında da özgürce bayramların kutlanacağı günlerin en kısa zamanda gelmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Yorumlar (0)