Kurban Bayramında Sokağa Çıkma Yasağı Var mı?

Kurban ibadeti en önemli ibadetlerinden birisidir. Korona Virüs tedbirleri kapsamında Mübarek Kurban Bayramında Devletimizin alacağı kararlar doğrultusunda hareket edilecek.

Güncel 04.06.2020, 01:14 12.06.2021, 23:54
Kurban Bayramında Sokağa Çıkma Yasağı Var mı?

Kurban Bayramı bu yıl (2020) çok merak ediliyor. Korona Virüsün nasıl seyir edeceği tahmin edilemiyor. Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı var mı yok mu?

Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olur mu? Kurbanlar Belediyelerin tahsis ettiği kesimhanelerde mi kesilecek? Kurban Bayramında kaç gün tatil olacak merak ediliyor.  

Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tarihi vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Ramazan ayına sayılı günler kala, bayram günleri de merak konusu oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 dini günler takviminde Kurban Bayramı tarihini de belirledi.

2020- 31 Temmuz-1 Ağustos-2 Ağustos-3 Ağustos arihlerine denk gelen Kurban Bayramı Pazartesi günü sona eriyor. Kurban bayramı tarihi ve kurbanlık fiyatları tüm vatandaşlar tarafından şuan araştırılıyor. Kurban Bayramı’nın en önemli ibadetlerinden olan kurban ibadeti için hazırlıklarını başlattı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)