Kurumsal Kimlik Nedir?

Firmanızı en iyi yansıtan kurumsal kimliğinizi oluşturmanız için öncelikle markanıza uygun tasarım belirlenmelidir.

Güncel 22.10.2021, 09:21
Kurumsal Kimlik Nedir?

Günümüzde sıkça duyduğumuz kurumsal kimlik kavramı, firmanızın rakipleriniz ve müşterileriniz tarafından nasıl göründüğüdür. Markanızı ve sizleri daha iyi tanıyabilmek, işinizin boyutlarını öğrenmeleri açısından önemlidir. Bir bakımdan kurumsal imaj olarak da düşünebiliriz.  Logo, zarf, baskılı ambalajlar, ajanda, katalog, kartvizit vb. tüm görsel öğelere kurumsal kimlik diyebiliriz.

Kurumsal Kimlik Nasıl Oluşturulur?

Firmanızı en iyi yansıtan kurumsal kimliğinizi oluşturmanız için öncelikle markanıza uygun tasarım belirlenmelidir. Tasarıma karar verildikten sonra zamanlamasının uygun olması gerekir. Hangi sektörde hizmet veriyorsa ona uygun kurumsal kimlik tasarımı yapılmalıdır.

Tasarım yapıldıktan sonra tasarımcı tarafından markanıza bir sunum yapılmalı eksik veya değiştirilmesi gereken kısımlar değiştirilip son hale getirildikten sonra onaylanıp basım işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Başarılı Kimlik Oluşturmak İçin Yapılması Gerekenler

Markanızın sektördeki konumunu belirlemek için gerekli olan kimliğinizin başarılı olabilmesi için tasarımların akılda kalıcı, vizyon ve misyonunuza uygun hale getirilmesi, müşterilerinizin güvenini kazanması, özgün ve yaratıcı olması sizi en iyi şekilde yansıtması gereklidir.

Profesyonel olarak destek sunan Ted Ajans bu noktada size kaliteli bir hizmet sağlar. Kurumsal kimliğinizi oluşturan birçok faktöre rahatça ulaşabileceğiniz profesyonel ekipleri markanızın kalitesini artırmak ve tanınabilirlik sağlamak için hizmet vermektedirler.

Sosyal Medya Yönetimi

İyi bir sosyal medya yönetimi markanızın akılda kalıcı olması ve dijital dünyada yer alabilmeniz açısından oldukça önemlidir. Günümüzde artan teknoloji kullanımı ile birlikte sosyal medya hesapları aslında birer vitrin haline gelmiştir. Siz de markanızı rakiplerinizden ayırmak, hedef kitlenize uygun hale getirmek için profesyonel olarak destek alabilir, sanal dünyada kendinize yer edinebilirsiniz.

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Hedef kitlenizi iyi tanıyan, rakipleriniz hakkında fikir sahibi olup markanızı iyi yerlere taşıyabilecek profesyonel ekiplerden sosyal medya yönetimi ile ilgili destek almalısınız.

İçeriklerinizin kalitesini belirleyen, reklam çalışmalarından maksimum verim elde edebileceğiniz, müşterilerinizden geri dönüşler alabileceğiniz, markanızla müşterileriniz arasında köprü görevi görüp bağlılık sağlayabilecek, farklı verileri analiz edecek, paylaşım saatlerini planlayarak paylaşımlarda bulunacak ve paylaşım planlamaları yapabilecek ekipler mevcuttur.

Profesyonel olarak aldığınız her hizmet sizi sektörde çok daha iyi konuma getirip müşterilerinizin güvenini kazanmanıza yardımcı olur.

Logo Tasarımı Nasıl Yapılmalı?

Akılda kalıcılık açısından önemli olan logo tasarımı sosyal medya yönetimi kadar etkilidir. Logonun tasarımsal boyutu, ilgi çekiciliği, renkleri ve uyumu gibi birçok etken önemlidir. Logo tasarımı yapılırken marka iyi analiz edilmeli, markanın oluşturduğu imaj dikkate alınarak tasarım yapılmalıdır. Rakip firmaların tasarımları da incelenip özgün bir tasarım yapılmalıdır. Logo tasarımı fiyatları hakkında bilgi almak için Ted Ajans ile iletişime geçebilirsiniz.

Logo Tasarımı Yapılırken Bilinmesi Gerekenler

Markaya uygun yazı tipi ve font kullanılmalı, markaya uygun renkler seçilerek akılda kalıcılık sağlanmalıdır. Aksi takdirde tasarlanan logolar marka imajını vermezken aynı zamanda anlaşılması güç olabilir.

En önemlisi markanın yaptığı iş hakkında ipucu vermelidir. En güncel logo tasarımı fiyatları hakkında bilgi almak için web site ziyareti gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar (0)