Alexa

KUTLU YOL DERNEĞİ YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU

Kısa adı Kutlu Yol olan Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği 2. Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. Divan Başkanlığını Av. Necati BULUTAY’ ın yaptığı Genel Kurulda, seçim sonucu Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği’nin Kurulları belirlendi.

KUTLU YOL DERNEĞİ YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU

Kutlu Yol Derneği Başkanı Mustafa KESKİN Genel Kurul ve iftar nedeniyle yaptığı konuşmada, “Dilde, Fikirde, İşte Birlik” ülküsünü yolumuz seçerek kurduğumuz Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneğimizin 2. Olağan Genel Kuruluna ve iftarımıza hoş geldiniz. Sizleri gönülden, yürekten saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.  Özellikle sevgilerimi sunuyorum. Çünkü Galip Erdem “Eksiğimiz hâlâ birbirimizi yeterince sevmeyi öğrenememiş olmamızdır.” dedi.

Kısa adı Kutlu Yol olan Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği 2. Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. Dernek üye ve gönüllülerinin yoğun katılımıyla genel kurul ve birlikte iftar yapıldı. 

Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği 9 Mayıs 2016’da Samsun’da kurulmuştu.

Kutlu Yol Derneği Başkanı Mustafa KESKİN, Genel Kurul ve iftar nedeniyle yaptığı konuşmasında; “İsmail Bey Gaspıralı’nın birliğe, birlikteliğe vurgu yapan seslenişi “Dilde, Fikirde, İşte Birlik” ülküsünü yolumuz seçerek kurduğumuz Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneğimizin 2. Olağan Genel Kuruluna ve iftarımıza hoş geldiniz. Sizleri gönülden, yürekten saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.  Özellikle sevgilerimi sunuyorum. Çünkü Galip Erdem “Eksiğimiz hâlâ birbirimizi yeterince sevmeyi öğrenememiş olmamızdır.” dedi.

19 Mayıs 1919’un 100. yılı nedeniyle kutlama mesajı da yayımlayarak, "Ne mutlu bize ki büyük Türk milletinin tarihinde en önemli günlerden birinin 19 Mayıs 1919’un 100. yılını yaşıyoruz. Bu kutlu gün, 20. yüzyılın Ergenekon’u, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun." dedi.

Bir olmayı, birlikte olmayı ülkü edindiklerini belirten Keskin, "Gönül dünyamızın, duygu ve düşünce dünyamızın, dünya görüşümüzün, kimliğimizin, kişiliğimizin oluşumunda, kutlu budun Türk’ün yeryüzünde var oluşundan bu güne yol göstericisi, kılavuzu, önderi olmuş, her türlü katkısı, emeği, çabası ve çalışması olan başta Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bütün Türk büyüklerini en içten, yürekten, saygı ve gönül borcu ile anıyorum.  Birlikteliği, bir olmayı ülkü edindik ve “Yolumuz; dilde fikirde işte birlik yoludur, bu yol kutlu yoldur.” dedik. Bu nedenle Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneğimizin kısa adı “Kutlu Yol” olmuştur." dedi.

GÜÇLÜ BÜYÜK TÜRKİYE

Gaspıralı İsmail’in 1883’te ortaya koyduğu ülküyü gerçekleştirme yolunda, Türkiye’de ve bütün Türk yurtlarında çalışmalar yapması amacıyla Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumunu kuran Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önderi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün en somut adımı attığını belirten Mustafa Keskin; "Güçlü ve büyük Türkiye’ye, Türk Birliği’ne, Turan’a dilde, fikirde, işte birlik olmadan ulaşılamayacağını biliyoruz. 
Mustafa Kemal Atatürk 1 Kasım 1937’de “Biz, bütün Türk milletinin hizmetkârıyız.” Ziya Gökalp ise “Türkçülük Türk Milletini yükseltmektir.” yine İsmail Bey Gaspıralı da “Milletine hizmet etmek istiyorsan bildiğin işten başla.” dedi.

"Dernek olarak bu bilgi, anlayış, amaç, ödev, ilke ve öğütler doğrultusunda çalışıyoruz. "

Eğitim etkinleri, bilgilenmeye ve bilgi alış verişine yönelik söyleşi ve diğer etkinlikler, sanata, el beceri ve yeteneklerine yönelik eğitim ve çalışmalar ile geziler gibi birçok alanda çalışmalar yapma, yürütme çabasında olduklarını belirten Keskin; "Gücümüz yettiğince, elimizden geldiğince bu çalışmaları daha ileriye götüreceğiz. Son yıllarda gittikçe ağırlaşan, çok sıkıntılı ve güç bir süreç yaşayan ülkemiz, bu olumsuzlukları yenmeyi başarmalıdır. Ülkede birlik ve dirliğin kurulması, Türk milletinin bugünü ve geleceği için “dilde, fikirde, işte birlik” büyük önem taşımaktadır ve Türk milleti için tek kurtuluş yoludur. Bugün geçmişte yapılan yanlışları yinelememe ve güzel yarınları kurabilme gibi çok önemli ve büyük bir derdimiz, görevimiz var. Üşengeçlik yapmayarak, okumak, çalışmak, Türk kültürüne, değerlerine sahip çıkmak ve geliştirmek, üretmek en önemli görevlerimizdendir. Bu millet, bu devlet, bu yurt için gündüz oturmadan, gece uyumadan, ölesiye çalışacağız ve dilde, fikirde, işte birliği sağlayacağız ki üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe Türk milletinin ilini ve töresini kimse bozamasın." ifadelerini kullanarak konuşmasını şöyle sürdürdü: 

“Türk Milletini çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak,  çağlar üzerinden sıçratmak, Türk Devletini sonsuza dek yaşatmak, Güçlü ve Büyük Türkiye’yi, Türk Birliğini kurmak için ödevimiz çok çalışmak, okumak, bilgiyle dik durmak, birlikte uğraşmak, çabalamak, üretmek ve yol yürümektir.

“Yolumuz; Dilde, Fikirde, İşte Birlik Yoludur. Bu Yol Kutlu Yoldur.”

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!” diyerek tamamladı.

Divan Başkanlığını Av. Necati BULUTAY’ ın yaptığı Genel Kurulda, yapılan seçim sonucu Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği’nin Kurulları aşağıdaki kişilerden oluştu.

Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği Ynetim Kurulu Üyeleri 

Yönetim Kurulu

Mustafa KESKİN Genel Başkanlığında;

Hülya Tombul, Nevin Dalay, Murat Kılıç, Ali Aydın, Levent Coşkun, Fatma Kara, Ahmet Sansür, Ercan Yılmaz, Rahman Çağrı Kılıç, Selçuk Özdemir 

Yedek Yönetim Kurulu

Güler Aksu, Elif Keskin, Hamide Alver, Ümit Turan Terzan, Oğuzhan Önder Şengül, Necdet Zorlu, Yunus Keskin, Hikmet İnce, Aydın İçigen, Mustafa Aşuk, Çiğdem Kılıç

Denetim Kurulu

Mehmet Şanlı, Mustafa Er, Samet Demir, Faruk Karadeniz, Ahmet Demir

Disiplin Kurulu 

Oktay Demir, Necati Bulutay, Talat Eyüpoğlu

Yedek Denetim Kurulu

Ali Osman Tombul, Ahmet Sargut, Turgut Tektaş, Songül Dalay ve Kenan Kaya
 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325