Levent Kuruoğlu'ndan 'En iyi eylem' Paylaşımı

Türk Eğitim-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, sosyal paylaşım siteleri hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, gördüğü en iyi eylemin, annelerin HDP binaları önünde dağa çıkarılan çocuklarını geri getirmek için yaptıkları oturma eylemi olduğunu söyledi.

Güncel 08.09.2019, 15:19
Levent Kuruoğlu'ndan 'En iyi eylem' Paylaşımı

3 Eylül'de Diyarbakır'da HDP İl Başkanlığı önünde başlattıkları oturma eylemi devam ederken, Annelere olan destek çığ gibi büyüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ve çocukları dağa kaçırıldığı için HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan anneler çoğalıyor.

Türk Eğitim-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, HDP terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olduğunu belirterek, sosyal paylaşım platformları Twitter ve Facebook paylaşım sitelerinden yaptığı paylaşım şöyle:

"Son dönemde gördüğüm en iyi eylem annelerin HDP binaları önünde dağa çıkarılan çocuklarını geri getirmek için yaptıkları oturma eylemidir. Bu fırsat devlet açısından önemlidir. Şov yapmadan siyasi çıkar beklentisi olmadan değerlendirilmelidir. HDP terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısıdır. Bu gerçeği görmezlikten gelmek teröre destektir.";

Olayın Geçmişi şöyle:

DİYARBAKIR’da çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını söyleyen HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan 13 ailenin bekleyişi 6’ncı gününde devam ediyor. 

Kayıp çocuk annesi Hacire Akar, 21 Ağustos’ta kaybolan oğlu Mehmet’in (21) HDP’liler tarafından dağa kaçırıldığını iddia etti.HDP il partisi önünde oturma eylemi başlattı.eylemin üçüncü gününde ortaya çıkan Mehmet Akar, mahkemece ev hapsiyle cezalandırıldı. Hacire Akar, çocukları kayıp annelere çağrıda bulundu. kayıp olan aileler, 3 Eylül Salı günü HDP önünde oturma eylemine başladı. PKK tarafından kaçırılan polis ve askerlerin aileleri de, bu ailelerin oturma eylemini televizyondan izleyip Malatya, Gaziantep, Mersin ve Mardin’den yola çıkıp kente geldiler ve destek verdiler. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)