Mahkum Aileleri Ceza İndirimi İstedi

Mahkum yakınları Bugün İstanbul'da basın açıklaması yaptı. Minicik çocuklar ellerinde taşıdıkları dövizlerle ceza indirimi ve af istediler.

Güncel 06.05.2018, 22:51 06.05.2018, 23:52
Mahkum Aileleri Ceza İndirimi İstedi

Mahkum yakınları istanbul'da yaptıkları basın açıklamasında önemli mesajlar verdi. Özellikle FETÖ örgü üyesi olduğu anlaşılan Hakim ve Savcılarin yargılamaları sonucu mağdur edildikleri dile getirildi. 15 Temmuz'da darbe girişimi esnasında kendilerinin de meydanlara çıkarak Devleti yıkmaya yeltenen terör unsurlarına karşı mücadele verdiklerini ifade ettiler. Mahkum yakınları Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Türkiye sınırları dışında Fırat Kalkanı ve Afrin Harekatinındayanında olduklarını ve Türkiye'nin birlik ve beraberliği için ne gerekiyorsa yaptıklarını dile getirdiler.

Mahkum yakınları tarafından yapılan açıklamada, Türk Ceza Kanunu ve Ceza Muhakemeleri Kanunumuzun alternatif çözüm yöntemleriyle suçluyu topluma kazandıracak yapıp kazanması gerektiği, Çağın gereklerine uygun olarak gerekli önlemler ve çalışmalar yapılması,Yapılacak düzenlemelerde hapis cezalarının insan hakları gereği başvurulacak en son çare olması gerektiği belirtildi.

Mevcut düzende adli mahkum dört duvar arasına sıkıştırarak hem kendisini hem de ailesini cezalandırıdığı, Ayrıca mahkumlar hayata kazandırılmış olmamakla, daha çok toplumdan uzaklaştırıldığı dile getirildiği basın açıklamasında, "Özellikle ekonomik suçlarda bu durum suçun tekrarlanmasına neden olmaktadır. Kısacası her mahkum ikinci bir şansı hak etmektedir.

Hele ki, FETÖ terör örgütü yargısı tarafından yıllarca yargılanmış olan kader mahkumlarının yapılacak ceza indirimi yasal düzenlemesi hem insani hem de anayasal hakkıdır. Bizler buraya anayasal hakkımız olan ceza indirimi düzenlemesini istemek, sesimizi ve mağduriyetimizi toplumun tüm kesimine duyurmak için toplandık. Siz değerli devlet büyüklerimizin bizlerin sesine kulaklarınızı tıkamamanızı terör, tecavüz ve kadın cinayetleri haricinde TCK'nın her maddesinde bulunan adli mahkuma eşit bir yasa vermenizi, mağduriyetlerimizi toplumsal barış sürecinin de bir gereği olarak gidermenizi temenni ediyoruz. Daha yaşanabilir ve adil bir Türkiye'ye tüm Türkiye'nin ihtiyacı var." dendi.

Mahkum ailelerinin çocuklarıyla geldiği basın toplantısında hüzünlendikleri bazılarının ise göz yaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (22)
Sultan Azkın 3 yıl önce
Yasa istiyoruz artık fetöcü hakim ve savcıların kanaatlerince şişirdikleri cezaları yatıyor mahkumlar. Artık bir indirim yasa istiyoruz uzlaşma genişlesin. Af çıksın istiyoruz
Kerime Ertuğrul 3 yıl önce
Af istiyoruz
saydinguzel 3 yıl önce
YASA YOKSA OYDA YOK !!
MAHKUMLARIN HEPSİ GERÇEK SUÇLU DEĞİL
ADİL YARGILANMAMIŞ
DOSYALARI İNCELENMEDEN ONANMIŞ
YARGI YOLU YÜZLERİNE KAPANMIŞ
TALEPLERİ RED GELMİŞ
HAKLARINI ARAYAMAMIŞ
SESLERİNİ DUYURAMAMIŞ #KisiyeDegilHerkeseAdalet #YasaYokSaOYdaYOk #ADALET
Kubilay dilek dede 3 yıl önce
yasa yoksa oyda yok cumhurbaşkanı m 10 yıl önceki dosyalar fetocu hainler yüzünden suçsuz yatan milyonlarca mahkum var af indirim denetim istiyoruz afffffffffffffffffffffffffffffffffffff istiyoruz afffffffffffffffffffffffffffffffffffff yoksa oyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyda yooooooooookkkkkkkkkkk
Aynur ramazan güneş 3 yıl önce
Eşit yasa istiyoruz af duyun sesimizi artık
Salih Yıldırım 3 yıl önce
Bu Ülkede cezaevinde olan mahkumların yüzde yetmiş i hak etmediği cezaları çekiyor elinizi vicdaniniza koyun haksızlık birgün sizede gelir onun için Kapsamlı yasa acil uygulanmalı
Rabia özizci 3 yıl önce
TCK'nın her maddesinden mağdur olan adli mahkuma af istiyoruz. Eşit yasa istiyoruz cezaevi koşulları insan haklarına aykırı 24 kişilik koğuşlarda 44 kişi kalıyorlar mağduriyet hat safada artık sesimizi duyun!!! AF YOKSA OY DA YOK!!!!
Ece 3 yıl önce
Helal.olsun kapsam haber
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın