Alexa
banner314

Mahkum Aileleri Ceza İndirimi İstedi

Mahkum yakınları Bugün İstanbul'da basın açıklaması yaptı. Minicik çocuklar ellerinde taşıdıkları dövizlerle ceza indirimi ve af istediler.

Mahkum Aileleri Ceza İndirimi İstedi

Mahkum yakınları istanbul'da yaptıkları basın açıklamasında önemli mesajlar verdi. Özellikle FETÖ örgü üyesi olduğu anlaşılan Hakim ve Savcılarin yargılamaları sonucu mağdur edildikleri dile getirildi. 15 Temmuz'da darbe girişimi esnasında kendilerinin de meydanlara çıkarak Devleti yıkmaya yeltenen terör unsurlarına karşı mücadele verdiklerini ifade ettiler. Mahkum yakınları Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Türkiye sınırları dışında Fırat Kalkanı ve Afrin Harekatinındayanında olduklarını ve Türkiye'nin birlik ve beraberliği için ne gerekiyorsa yaptıklarını dile getirdiler.

Mahkum yakınları tarafından yapılan açıklamada, Türk Ceza Kanunu ve Ceza Muhakemeleri Kanunumuzun alternatif çözüm yöntemleriyle suçluyu topluma kazandıracak yapıp kazanması gerektiği, Çağın gereklerine uygun olarak gerekli önlemler ve çalışmalar yapılması,Yapılacak düzenlemelerde hapis cezalarının insan hakları gereği başvurulacak en son çare olması gerektiği belirtildi.

Mevcut düzende adli mahkum dört duvar arasına sıkıştırarak hem kendisini hem de ailesini cezalandırıdığı, Ayrıca mahkumlar hayata kazandırılmış olmamakla, daha çok toplumdan uzaklaştırıldığı dile getirildiği basın açıklamasında, "Özellikle ekonomik suçlarda bu durum suçun tekrarlanmasına neden olmaktadır. Kısacası her mahkum ikinci bir şansı hak etmektedir.

Hele ki, FETÖ terör örgütü yargısı tarafından yıllarca yargılanmış olan kader mahkumlarının yapılacak ceza indirimi yasal düzenlemesi hem insani hem de anayasal hakkıdır. Bizler buraya anayasal hakkımız olan ceza indirimi düzenlemesini istemek, sesimizi ve mağduriyetimizi toplumun tüm kesimine duyurmak için toplandık. Siz değerli devlet büyüklerimizin bizlerin sesine kulaklarınızı tıkamamanızı terör, tecavüz ve kadın cinayetleri haricinde TCK'nın her maddesinde bulunan adli mahkuma eşit bir yasa vermenizi, mağduriyetlerimizi toplumsal barış sürecinin de bir gereği olarak gidermenizi temenni ediyoruz. Daha yaşanabilir ve adil bir Türkiye'ye tüm Türkiye'nin ihtiyacı var." dendi.

Mahkum ailelerinin çocuklarıyla geldiği basın toplantısında hüzünlendikleri bazılarının ise göz yaşlarına hakim olamadığı görüldü.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 23:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sultan Azkın
Sultan Azkın - 10 ay Önce

Yasa istiyoruz artık fetöcü hakim ve savcıların kanaatlerince şişirdikleri cezaları yatıyor mahkumlar. Artık bir indirim yasa istiyoruz uzlaşma genişlesin. Af çıksın istiyoruz

Kerime Ertuğrul
Kerime Ertuğrul - 10 ay Önce

Af istiyoruz

saydinguzel
saydinguzel - 10 ay Önce

YASA YOKSA OYDA YOK !!
MAHKUMLARIN HEPSİ GERÇEK SUÇLU DEĞİL
ADİL YARGILANMAMIŞ
DOSYALARI İNCELENMEDEN ONANMIŞ
YARGI YOLU YÜZLERİNE KAPANMIŞ
TALEPLERİ RED GELMİŞ
HAKLARINI ARAYAMAMIŞ
SESLERİNİ DUYURAMAMIŞ #KisiyeDegilHerkeseAdalet #YasaYokSaOYdaYOk #ADALET

Kubilay dilek dede
Kubilay dilek dede - 10 ay Önce

yasa yoksa oyda yok cumhurbaşkanı m 10 yıl önceki dosyalar fetocu hainler yüzünden suçsuz yatan milyonlarca mahkum var af indirim denetim istiyoruz afffffffffffffffffffffffffffffffffffff istiyoruz afffffffffffffffffffffffffffffffffffff yoksa oyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyda yooooooooookkkkkkkkkkk

Aynur ramazan güneş
Aynur ramazan güneş - 10 ay Önce

Eşit yasa istiyoruz af duyun sesimizi artık

Salih Yıldırım
Salih Yıldırım - 10 ay Önce

Bu Ülkede cezaevinde olan mahkumların yüzde yetmiş i hak etmediği cezaları çekiyor elinizi vicdaniniza koyun haksızlık birgün sizede gelir onun için Kapsamlı yasa acil uygulanmalı

Ece
Ece - 10 ay Önce

Helal.olsun kapsam haber

Rabia özizci
Rabia özizci - 10 ay Önce

TCK'nın her maddesinden mağdur olan adli mahkuma af istiyoruz. Eşit yasa istiyoruz cezaevi koşulları insan haklarına aykırı 24 kişilik koğuşlarda 44 kişi kalıyorlar mağduriyet hat safada artık sesimizi duyun!!! AF YOKSA OY DA YOK!!!!


banner307

banner313