Mahkum Yakınları, "Eşit ve Kapsamlı Yasa" İstedi

Samsun'da Uğurmumcu parkında bir araya gelen mahkum ve hükümlü yakınları "EŞİT ve KAPSAMLI YASA" istedi.

Güncel 30.11.2017, 17:35 30.11.2017, 18:10
Mahkum Yakınları, "Eşit ve Kapsamlı Yasa" İstedi

Sosyal medyada organize olan mühkum yakınları yaptıkları eylemlerle dikkat çekiyor. Türkiye'nin bir çok ilinde organize olan mahkum yakınları hükümete seslenerek "EŞİT ve KAPSAMLI YASA" isteklerini dile getirdi.

Samsun Uğur Mumcu Parkında açıklama yapan Mahkum yakınları, bugün saat 14:00'te yaptıkları basın açıklamasıyla seslerini duyurmaya çalıştılar.

"ceza indirimi lütf değil gereklilik, Kader mahkumuna ceza indirimi istiyoruz, FETÖ'cüler yaktı bizi, Cezaevleri doldu taştı, Mahkumun umudusun reis" gibi dövizler açarak bildiri okudular.

Genel af değil ceza indirimi istediklerini belirten hükümlü aileleri, "Sayın hükümetimizce çıkarılan mahkumların ıslah edilerek topluma kazandırılması kapsamındaki istisna tutulan hallerin ortadan kaldırılarak tüm mahkumlara ve yakınlarına fırsat eşitliği tanınmasını talep ediyoruz." dedi.

SAYIN DEVLET BÜYÜKLERİMİZ VE KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR

Bu metin mahkumlara genel af talebi içermemektedir.

Cezaevleri gerek fetö terör örgütüne üye sözde hakimlerin yanlış kararları ile yatan, gerek bu hayattaki sınavını kader mahkumu olarak vermek zorunda olan insanlarla dolup taşmaktadır.

Bizler de vatanına milletine bağlı kalmış mahkum yakınlarıyız..

Sizlerden ricamız talebimizi okurken ön yargıları kısa süreliğine bir kenara bırakın ve vicdanınızın sesini dinleyin.

Cezaevlerinde vicdanları sızlatan nedenler ile yatan birçok mahkum vardır. Bunun yanında bir anlık hataya düşmüş , daha sonrasında işlediği suçtan bin kere pişman olmuş mahkumlarda vardır.

Kimisi isteyerek , kimisi istemeden mahkum olmuşlardır. Ancak hepsini bekleyen bir ailesi vardır.

Biliyoruz ki hükümetimizde bu konuyu yakından takip etmiş, zaman zaman çıkarılan yasalar ile mahkumların ıslah edilerek topluma kazandırılması için büyük ve cesur adımlar atmıştır.

Bu kapsamda hükümetimizce çıkarılan yasalardan faydalanan mahkumların bir çoğu annesine, babasına, eşine ve çocuklarına kavuşmuş ve hatta çocuklarının da hayatta benzer hatalar yapmamaları için mücadelesine devam etmektedir.

Mahkumun ıslah edilerek topluma kazandırılması ülkemizce benimsenen, uluslararası ceza hukukunun temel ilkesidir. Bu ilkenin amacı suçla mücadele ve suç işleme oranını azaltmaktır.

Mahkum olan yakınlarımıza ıslah olmaları ve ailelerine, çocuklarına güzel bir gelecek hazırlamaları için eşit fırsat verilmelidir.

Bu talepteki amacımız tam olarak budur.

Sayın hükümetimizce çıkarılan mahkumların ıslah edilerek topluma kazandırılması kapsamındaki istisna tutulan hallerin ortadan kaldırılarak tüm mahkumlara ve yakınlarına fırsat eşitliği tanınmasını talep ediyoruz.

Eminiz ki gerek ceza indirimi yapılarak , gerek adli kontrol tedbirleri ile cezaların infazı sağlanarak toplumsal barışımız daha da güçlendirilebilir. Kıymetli desteklerinizi esirgemeyeceğiniz umuduyla


 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (10)
birgul 3 yıl önce
sayın cumhurbaşkanımıza sesleniyorum lütfen af çıkartın eşim icerde iki kızım var kendime cucuklarima esime eşime cok zor bakiyurum lütfen sesimi duyun
Gül 3 yıl önce
içerideki insanlar çoktan pişman olmuş durumda belli suçların dışındaki cezalara ciddi bir indirim yapılmalı. gencecik insanların ömrü gitmesin.
mehmet 3 yıl önce
genel af çıkmalıdır 5 bin hakim savcı meslekten ihraç edildi ama kararları halen geçerli bunların imam talimatı ile iş yapmadığının garantisi dahi yok
Helin 3 yıl önce
Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum artık duyun sesimizi af istiyoruz ben babamı çok özledim Allah aşkına
Meryem 3 yıl önce
Af ne olur zor durumdayım 5 çocuğum var birini okuldan çıkardım ilahiyat okuyordu okuyamadım biride anlayın her insan hata yapat
Seher 3 yıl önce
Sayın cumhurbaşkanıma sesleniyorum lütfen af çıkarın ...
ali 3 yıl önce
fetöcü hakimlerin savcıların söndürdüğü ocaklar için genel af çıksın artık
mehmet 3 yıl önce
abla abi imam talimatıyla adalet sağlayan ihraç edilen hakimlerin savcıların mağdur ettikleri ne olacak acil genel af ilanı olmalıdır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın