Alexa

Mahkum Yakınları İzmir'de Siyasetçilere Seslendi

Mahkum Yakınları İzmir'de Basın açıklaması yaptı. Toplanmalarının sebebinin mahkumlarına temiz bir sayfa açılması olduğunu dile getiren hükümlü yakınları açıklamalarında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye teşekkür ettiler.

Mahkum Yakınları İzmir'de Siyasetçilere Seslendi

Mahkum yakınları İzmir'de bir araya gelerek Af istedi. Kan bağışında da bulunan mahkum yakınları, "Mahkum ve mahkum yakınları olarak artık bu güne kadar söylenen vaadedilenlerin yerine gelmesini istiyoruz. Yeniden adil yargılama ya da şartlı salıverilme getirilmesini istiyoruz." dedi. 

İyi niyetli bir şekilde siyasilerin mağduriyetlerin gidermesi için gerekli adımların atmasını sabırla beklediklerini dile getiren hükümlü yakınları yaptıkları basın açıklamasında şöyle dedi: Oncelikle bu basın açıklamasına izin veren İzmir  valiliğine ve bizleri korumak amaçlı gelen emniyet güçlerine tesekkurlerimizi bildiriyoruz.

Burada hepimiz mahkum yakınlarıyız. 

Burada toplanmamızın sebebi mahkumlarımıza Temiz Sayfadır.

Bunu yıllardır dile getirdik getiriyoruz. Bizim adımıza bunun önemli olduğunu gören, 24 Haziran seçimlerinden önce gündeme taşıyan, önceliği haline getiren, onuru gibi savunan ve hala arkasında duran  Milliyetçi Haraket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye tüm mahkum ve mahkum yakınları olarak teşekkür ediyoruz.

Mahkum ve yakınları olarak kırmızı çizgimiz yeniden adil yargılama veya ceza indirimidir.

24 Haziran seçimi öncesinde gündeme taşınan af konusunda biz üzerimize düşen görevi yerine getirip sandıkta gerekeni yaptık. Ama sonucu alamadık. Seçim ve oy hesabı yapan herkese seslenerek artık oy ve seçim malzemesi olmayacağımızı açık ve net bir şekilde ifade etmek istiyoruz.

"Hukukun hukuksuz kullanımıyla adaletsiz bir şekilde sağlanmaktadır."

Fötönün geçtiğimiz yıllarda ele geçirdiği ve ele geçirilmesine izin verildiği adalet sistemi çökmüştür. 15 Temmuz sonrasında da çökmüş sistem kullanılmaya devam etmektedir. Adaletin temel kuralı "herkes aksi ıspatlanana kadar masumdur" ilkesi artık ülkemizde uygulanmamaktadır. Adalet ve hukuk sistemi kişinin suçlu ya da suçsuz olduğunu ispat etmekle mükelleftir. Ama adalet dağıtıcıları olan hakim ve savcılar kişinin öncelikle suçlu olduğunu kabul etmektedir. Kişinin de suçsuzluğunu ıspatlaması beklenmektedir. İşleyiş tek yönlü ve her adaletin karşısına çıkanın aleyhine işlemektedir. Delil, ispat, kanıt arama ortadan kaldırılmıştır. Kanaat kullanımı ile kişi mahkum edilmektedir. Suçun subuta ermesi artık hukukun hukuksuz kullanımıyla adaletsiz bir şekilde sağlanmaktadır.

Bu durum artık çözülmelidir. Ya şartlı salıverilme çıkartılmalı yada yeniden adil yargılama yolu açılmalıdır. Çökmüş bu adalet sisteminin onarılması başka yöntemle mümkün değildir. 

Ülkemizde suç oranının artmasının temel sebebi sosyal devletten uzaklaşılması, sosyo ekonominin düşmesi, gelirin adaletsiz dağıtılması, yolsuzluklar, işsizlik gibi sebeplerdir. Suçu, suç oluşumundan önce değil, suç işlendikten sonra, yüksek cezalarla cezalandırarak suç engellenmeye çalışılmaktadır. Suçun caydırıcılığı yüksek cezalar ile sağlanması tarihin hiç bir döneminde sağlanamamıştır. Şimdi de sağlanması mümkün değildir.   

Hukukun ve adaletin temel taşı, hiç bir suç cezasız kalmamalı ilkesini de terketmeksizin, mahkuma temiz sayfa verilmesini istiyoruz. Herkes ikinci bir şansı hak eder. Ya şartlı salıverilme çıkartılmalı yada yeniden adil yargılama yapılmalıdır. Eğer mahkuma artık hak ettiği verilmezse hukuki haklarımızı kullanarak Gereğini yapacağımızı ifade etmek istiyoruz.

"Mahkum ve mahkum yakınlarımızın büyüklüğü asla göz ardı edilmemelidir. "

24 Haziran seçimlerinden beri af gündeme getirelerek sürekli hayaller kurdutulup, yine çeşitli söylem oyunlarıyla hayaller kırılmaktadır. Bu artık maşeri vicdanı yaralamıştır. Mahkum ve mahkum yakınları gündem değiştirmek için sık sık kullanılmaktadır. Partilerin biz gerekeni yaptık, biz gerekeni yapacağız, ya da çalışmalarımız sürmektedir gibi söylemlerin biran Önce icraata Geçmesini elzem bir Şekilde bekliyoruz.

Aynı partinin mensuplarının birinin af gündemimizde yok derken, ilgili bakanın af ile ilgili çalışmalarımız sürmektedir söylemi oyalama taktiğidir. Biz artık bu oyalama taktiğini görüyoruz. Biz oyalanacak bir kitle değiliz. Bu böyle bilinmelidir. Mahkum ve mahkum yakınlarımızın büyüklüğü asla göz ardı edilmemelidir. 

İyi niyetli bir şekilde siyasilerin mağduriyetimizi gidermesi için gerekli adımları atmasını sabırla bekliyoruz . Toplumun genelinde beklenti haline dönüşen af gerçekleşmelidir. Gerçekleşmesi için mahkumlar ve mahkum yakınları olarak hakkımızı arayacağız. Hakkımızı alacağımız da mutlaka bilinmelidir. Bu kimi kesimlerin söylediği gibi cezaevlerinde isyan çıkması gibi yöntemlerle olmayacaktır. Mahkumlar ve mahkum yakınları olarak asla provakasyonlara yenik düşmemeliyiz. Yasadışı haraket eden, hareket etmeye çalışan gruplar hemen belirlenerek uzaklaştırılmalıdır. Haklı iken haksız konuma düşeceğimiz hiç bir girişime izin verilmemelidir. Tüm mahkum ve mahkum yakınları sağduyulu davranakak kanunsuz hiç bir şeye izin vermemelidir.

Mahkum ve mahkum yakınları olarak artık bu güne kadar söylenen vaadedilen yerine gelmesini istiyoruz. Kırmızı çizgimizle çizdiğimiz sınırlarımızla yeniden adil yargılama yada şartlı salıverilme gelmesini istiyoruz.

Ya şartlı salıverilme çıkartılmalı yada yeniden adil yargılama yapılmalıdır.

Bizleri dinlediğiniz ve sorunlarımızı paylaştığınız için katılan herkese teşekkür ederiz.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 01:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yakup yildiz
Yakup yildiz - 11 ay Önce

Feto cu hain hakim ve savcilarin verdigi yanli abartili yanlis kararlar adalete olan guveni sonlandirmistir.fetocu hain yargisi yuzunden onbinlerce insan cezaevlerinde.feto cu hakimlerin verdigi hukumler yok sayilmalidir.adaletin tecellisi icin artik sart olmustur..

Asya
Asya - 11 ay Önce

Af istiyoruz başka bisey deyil seçimden sonra bırakıp yine bizi kandırmayı n o kadar arkanızda durduk oy verdik calistik

Esma
Esma - 11 ay Önce

Afffffffffffffffffffffffffff yeter artik yorulduk psikoloji miz bozuldu yazık ya bizleri düşünün bir gün yanmayan sobanın pismeyen yemeğiniz olmayan bir babanız olsa ne yaparsınız yeter ya yazık bize

Ali dike
Ali dike - 11 ay Önce

Berilen vaatler yerine getirilmelidir ya af i verin yada yeniden yargilama yapin eger bunlar yoksa meydana vikipta af gibi soylemlerden kaçinin mahkum ve mahkum yakinlarinin morelini cocuk larin yuzunden gulucukler acsin anne babalarin yuzu gulsun yeter artik 13 yil oldu mahkum olali

Songül celep
Songül celep - 11 ay Önce

Benım kızımda feto doneminde yargılandı suclu sucunu itiraf ettiyi halde sucluylan aynı sucu verdi bu adaleti dosyalar doru duzgun incelemeden imzalandı

Sabriye
Sabriye - 11 ay Önce

Devlet buyuyu demek baba demek ata demek neden bu feryatlari gormuyur Allah icin verilsin şu af hasta bir anneyim gucum kalmadi

Özgür acar
Özgür acar - 11 ay Önce

İnsanların umutlarını kırmayın biyasa çıkarmak bukadarmı zor ortaya bişey attınız gerisi yok yazık bumillete isteseler bigünde çıkar yasa