Mahkum Yakınları Meydanlardan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Seslendi

Af ve Ceza İndirimi Platformu tarafından organize edilen mahkum yakınları büyük kentlerde açık hava toplantısı düzenledi. Hükümlü yakınları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Af istedi

Güncel 15.08.2017, 12:38 15.08.2017, 13:19

Af ve Ceza İndirimi Platformu tarafından organize edilen mahkum yakınları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan af istedi.

Af ve Ceza İndirimi Platformu 6 ilde açık hava toplantısı düzenleyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan af talebinde bulundular.

İstanbul’da Taksim Galatasaray Meydanı Metro çıkışı, İzmir’de  Konak Meydanı , Denizli’de Çınar Meydani belediye önü, Adana’da  İstasyon Uğur Mumcu Meydanı, Bursa’da Şirin evler Metro İstasyon Durağı paşam dürüm önü, İzmit’te  Sabri Yalın Parkı, Kayseri’de  Almer AVM polis noktasında hükümlü aileleri basın açıklamasında bulundular.

Türkiye’nin büyük kentlerinde Meydanlarda toplanan hükümlü ailelerinin ortak bildirisi şöyle:

Bildiğimiz Üzere ülkemiz bir terör illeti FETÖ ihanet çetesi tarafından darbe teşebbüsünde bulunmuş bizler adli mahkum aileleri olarak sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine meydanlara inmiştik. FETÖ terör örgütü devletin her makamında yer aldığı gibi asıl darbe hukuk adı altında yargıda yapılmıştır. fetöcü işgüzar polisler binlerce  insana sahte delil , kumpas ve senaryolarla fezlekeler hazırlayıp sürek avı yapar gibi masumları adalet sisteminde katletmişlerdir. 


fetöcü hakimler özelikle ÖYM mahkemelerinde yuvalanmış , kanuna aykırı olarak tarafsızlık ilkeleri göz ardı edilmiş , suçlanan insanlar  masumda olsalar  bile değişmeyecek kararlar veriliceğini kendileri de belirtmiş yetkilerinin, kuruluş amaçlarının özel amaçlarına bağlamışlardır.
Yani bu mahkemelerde masumda olsanız suçlu da olsanız cezayı almadan gidemezsiniz demişlerdir..
ÖYM mahkemelerİ kapandı.


HAKİMLER SAVCILAR VE POLİSLER şuan magdur ettikleri insanlarla aynı yerde ceza evinde bulunmaktalar. 


Yapılan itirazlara red gelmekte. HUKUKÇULAR, “yeniden yargılama halinde  hukukta kaos olur” diyor. Peki bizler hak etmediğimiz cezalara mahkum olmuşken sınav sorusu çalarak geldikleri makamlarda verdikleri kararlar, ABD uşağı, Cia ajanı Fethullah Gülen tarafından verildiği de ortadayken bu vatan Hainlerinin kararları Türk Milleti Adına mı Verilmiştir? 


SİZ DEVLET BÜYÜKLERİMİZE SORUYORUM!


Bir de bu hakimler sadece öym mahkemelerinde değil yerel mahkeme ve yargıtayda okumadan imzalayıp onadıkları dosyalarda var. Örgüt hiyareşisine uygun olarak kararlar verilmiştir.


Severek evlenip küçük yaşta gelin olan 3 bin kusur ailenin magduriyetlği devam etmektdir. Hükümet tarafından çıkartılan yasa ana yasa mahkemesinin kararı olmasına ragmen muhalefet tarafından tecavüzyüsüyle evlendiriliyormuş gibi bir algı oluşturulup yasanın geri çekilmesine neden olmuştur.
küçük gelinlerin çoğunun çocukları şuan 10 yaşında seneler sonra gelen bu cezalar ailelere magduriyetlik getirmektedir. 


Lütfen Artık  her kesimdeki magduriyetlikler giderilsin.


Cumhurbaşkanı’mızın Toplumsal Barış Söylemlerine binaen bizler adli mahkum aileleri olarak yargıdaki iş yükünün hafiflemesi,  şuan ceza evlerininin doluluğu, mahkumların yer yataklarında dönüşümlü olarak yatmasına karşı devlet büyüklerimizden Terör ve Pedofili suçları hariç kapsamlı bir ceza indirimi şartlı tahliye talebinde bulunuyoruz. 


Bir çok mahkum ailesininin çocukları var. Aile birliğinin bozulmaması için çocuklarımızın Türk Toplumunda babanın üzerindeki lekelerden çamurlardan dolayı yıpranıp, itilip kakılkmaması için mahkumlar adına atılıcak en güzel adımın ceza indirimi olacağını düşünmekteyiz. 


Hata yapıp şuan ceza evinde pişman olan ve masum olan mahkumlar adına devletimizden son bir şans talep ediyoruz


af ve ceza indirimi platformu

VİDEOLARA BURADAN  ULAŞABİLİRSİNİZ

VİDEO 1-   VİDEO 2-   VİDEO 3- VİDEO 4- VİDEO 5-

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (49)
Aslı KOL 4 yıl önce
Sadece meydanlarda değil aylardır her platformda sesimizi duyurmaya çalışıyoruz maalesef ki dünyaya meydan okuyan hükümetimiz bir türlü bizi görmüyor.Binlerce Cübbeli teröristin adil yargılamadan cezalar yağdırdıği yakınlarımızı istiyoruz.Terör ve pedofili haric herkese #EŞİTYASAEŞİTADALET istiyoruz
Gonul ok atli 4 yıl önce
Fetocu hakim savcı yargıç ların verdiyi kararlar hükümsüzdür çünki bu kararları veren hakim savcı yargıç ta bugün aynı cezaevinde yatmaktadır sayın Cumhur baskanimiz tayip erdogan size sesleniyoruz biz kader mahkumları yakınları olarak sizden bu kurban bayramı öncesinde bize içeride boş yere yatan sevdiklerimize kavusmak adına sizden ricamiz kapsamlı bir af bekliyoruz bizimde yuzumuz gülsün artik
Çocuklar af istiyor 4 yıl önce
Sn Cumhurbaşkanım TC nin Adaletini Yargısını Fetöcü hakim ve savcılar Bir silah olarak kulanmıştır. Fetöcü hakim ve savcıların verdiği cezalar HÜKÜMSÜZDÜR. 4500 tane hakim savcı Kanıtsız delilsiz cezaları onyladilar . DGM(öym) devletimiz kaldırdı yeniden yargılama vermiyorlar dilekçeler kabul edilmiyor 220.madde çete suçu terör örgütü suçundan ayırt edilmeli Vatan hainleriyle bir olmamalıdır. SN Cumhurbaşkanım 15 temmuz sorasinda 10 Yıl 15 yıl suçsuz yere yatan binlerce mahkum var dediniz. Hala neden bu magduriyetleri görmezden geliyorsunuz bu fetöcülerin yargıladığı mahkumlara yeniden yargılama haki verilmiyor. Dilekcelerimiz kabul edilmiyor bu haksızlığa dur deyin Sevdiklerimizi Özgürlüğümüzü Hayatımızı yaşantılarımizi Cezaevlerine mahkum ettiler ülkemizi karanlığa mahkum ettiler Duyun artık 80 milyon vatandaşın Özgürlüğünü kısıtlayarak vatanına bayrağına milletine devletine kumpas kuruldu ve karanlığa mahkum ettiler Bu gerçekleri görmek çokmu ZOR Adalet için Özgürlük için Huzur için Eşit adalet ve AF için 8 Milyon Mahkum ailesi, EŞİTLİK ilkesine aykırı olmadan zengin gariban ayrımı yapılmadan Dosya Başı indirim yada Fetocülerin yargıladığı mahkumlara Genel AF verin. Allah Aşkına Duyun artık sesimizi duyun lütfen Mağduruz. ...
Demet 4 yıl önce
Adli mahkum yakınları olarak eşit yasa istiyoruz biz vatan haini değiliz affedilmek bizimde hakkımız çocuklarımız babasız büyüyor aldığımız fazla cezaları dile getiren Reisimiz buna çözüm bulunamadı yıllardır suçsuz yere yatan mahkumu kimse görmedi umarım mahkum yakınlarının bu cıgliklarini duyarsınız #AdliMahkumaEşitYasa istiyor
gul akyürek 4 yıl önce
Çocuklarımız babasız buyumesin bayramda demir parmaklıklar arasında görüş yapmak istemiyoruz
Erkan 4 yıl önce
Sn.cumhurbaskanımızdan ceza indirim talep ediyoruz ne olur duy sesimizi
Diyar Naz 4 yıl önce
Allah rızası için emeklerimizin karşılığını verin duyun sesimizi artık ya ne olur eşit yasa eşit adalet istiyoruz
Erkan 4 yıl önce
Sn.cumhurbaskanımızdan ceza indirim talep ediyoruz ne olur duy sesimizi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın