Alexa

Mahkum Yakınları Yarın Mersin'de Ses Getirecek

Mahkum yakınları mahkumlara ceza indirimi kapsamında yarın (Pazar) Mersin'de basın toplantısı gerçekleştirecekler. Bütün mahkum yakınlarını Mersin'e bekleyen mahkum yakınları 'Birlikten kuvvet doğar" dedi.

Mahkum Yakınları Yarın Mersin'de Ses Getirecek

Kader Mahkumları Mersin’de yarın 07 Temmuz'da siyasi partilerinde destek verecekleri bir basın açıklaması yapacaklarını duyurdu. 

Mahkum yakınları, Yargı Reformu içeriği, Eşit Yasa  ve MHP’nin şartlı indirimi ile ilgili hakkında yapacakları basın açıklamasına tüm mahkum yakınlarını da davet etti. cezaevlerinde bulunan kader mahkumlarının dışarıda bulunan yakınları Kapsam Haber'e yaptıkları açıklamada; Yolun sonuna geldiklerini, birlikten kuvvet doğacağını, ceza indirim yasasının bir an önce çıkması için düşüncelerini yarın Mersin'de bir basın toplantısıyla aktaracaklarını, tek gayelerinin seslerini yetkililere duyurmak olduğunu bildirerek  birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

MHP MAHKUM YAKINLARININ YANINDA YER ALACAK

MHP’nin bir yıl öncesinde dillendirerek, 24 Eylül itibariyle TBMM başkanlığına sunduğu 5 yıl şartlı indirim öngören kanunun hala mecliste yasallaşmayı beklediğini ifade eden mahkum yakınları MHP’nin bu teklifinin bir an önce yasallaştırılması, verilen sözün tutulmasını istedi. Mersin'de yapacakları basın toplantısında isteklerini bir berkez daha dile getireceklerini, TBMM'de grubu bulunan partilerinde bu toplantıda yer alacaklarını belirten grup temsilcileri Özellikle MHP mersin il temsilcilerinin de yanların da yer alacaklarını ve kendilerine destek vereceklerini belirtti.

MAHKUM YAKINLARINIA MERSİN VALİLİĞİ TARAFINDAN ONAY

Mahkum yakınları tarafından yarın (pazar) Adli mahkumlara ceza indirimi kapsamında basın açıklaması yapmalarına dair Mersin Valiliğince verilen izen dahilinde 07 07 2019 tarihinde Saat 17:00' da Mersin Atatürk Parrkı saat kulesi yanında Adli Mahkumlara Ceza İndirimi konulu basın açıklaması yapmalarına izin verildi. 

Mahkum yakınları Mersin Valiliğince verilen bu izin kapsamında bütün mahkum eşlerini, kardeşlerini, anne ve babalarını, arkadaşlarını Mersin'e davet etti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 15:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emel atmaca oglu
Emel atmaca oglu - 5 ay Önce

Lütfen af istiyoruz bukadar insana ses verin çoluk çocuk bitti artık bizide duyun

Funda a
Funda a - 5 ay Önce

#AdliMahkumKapsamlıEşitYasa

Zeynep
Zeynep - 5 ay Önce

Tatil öncesi bekliyoruz bu yasayi mhp nin teklifiyle birlikte

Ayse Koroglu
Ayse Koroglu - 5 ay Önce

Yeterin artık af istiyoruz sevdiklerimizi istiyoruz af dediniz verin artık afi Kader mahkumlarinin yanında durun

Duygu gurbuzkol
Duygu gurbuzkol - 5 ay Önce

Artik sesimizi duyun sayin cumhurbaskanim cocuklari babalarina kavusturun o kucucuk cocuklar icin mahkumlara son bir sans daha verin

Serap ŞEN
Serap ŞEN - 5 ay Önce

Mahkum yakınları tüm Türkiye de hep el-ele. Allah yardimcimiz olsun.

Yusuf karadogan
Yusuf karadogan - 5 ay Önce

Bır yargının kanaatından 16yıl dagılmıs aile cocuklar buyuklere yuk kım suclu bunun vebalini kim odeyecek

Sevil caner
Sevil caner - 5 ay Önce

Lütfen artık verın şu yasayı neden bu kadar uzatiyonuz yeterince kandirildik
Yazık bu sıcakta üstüste yatıyorlar siz rahat uyuyupta onları görmezden geliyorsanız diyecek bile laf bulamıyoruz rabbim görsün