Mahkum Yakınları 'YASA' Bekliyor

Cezaevleri af bekliyor. Af ne zaman çıkacak diye merak eden mahkum yakınları infaz yasasında değişikliğin ne zaman yapılacağını, ceza infaz indirim yasasının ne zaman değişeceğini merak ediyor.

Güncel 17.02.2020, 00:01
Mahkum Yakınları 'YASA' Bekliyor

Ceza indirim yasası, infaz yasası, ve af tartışmaları devam ediyor. Ancak her ne çıkacaksa bir türlü adı dahi konulamadı. Hükümlüler ve hükümlü aileleri çıkacak yasaların toplamına af yasası diyor. Zaten mahkûm yakınları için önemli olan cezaevlerinde hükümlü veya tutuklu bulunan yakınlarının bu yasayla ya bir an önce tahliye edilmeleri veya cezalarının hafifletilmeleridir.

Şimdi bütün gazeteler ve özellikle internet gazeteleri af kapsamı veya ceza indirimiyle ilgili haberler yapıyor. Yapılan haberlere bakıldığında değişen hiçbir şeyin olmadığı görülüyor. Ceza indirimi mahkum yakınlarının ve cezaevlerinde hükümlü bulunan yakınlarının beklediği gibi olacak mı olmayacak mı henüz belli değil. Bzıları için belki hayal kırıklığı olacaktır.

Ceza yasasında bir takım değişiklikler olacağı ümit ediliyor. İnfaz yasasında değişikliklerin yapılma zamanı ne zaman hiç kimse bir şey bilmiyor. Bu konuyla ilgili bu yıl içerisinde ceza yasasında çok farklı şeyler olabilir.

Af var mı, Af çıkacak mı, ne zaman çıkar, Ceza İndirim yasası ne durumda? gibi sorular mahkum yakınları tarafından sıkça sorulmaktadır. Özellikle basında çıkan haberler yanıltıcı olmaktadır. Sosyal medya hesaplarından ise insanlar işine geldiği gibi sallıyor. Doğru bilgileri alacağımız bir kaynak yok. Kime güveneceğiz?

Mahkum Yakını: Murat Sağlam

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
Yaşar uçaksoy 10 ay önce
Allah rızası için beşyil indirim verin bir daha suç işlenirse iki katı yatsın sayın reyisim bir şans saygılarımla arzederim cumhurun reyisine saygılarımla arzederim
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur