"Mahkuma Beyaz Sayfa"

Mahkum yakınları etkinliklerine devam ediyor. Ceza indirim yasası, eşit yasa ve genel af yasası gibi sosyal medyada yapılan etkinlikler "mahkuma Beyez Sayfa" etkinliğiyle meydanlara taşınıyor.

Güncel 09.12.2018, 00:12
"Mahkuma Beyaz Sayfa"

Mahkumlara bir şans daha istayen mahkum yakınları "Ceza indirimi bir zarurettir"  ve "Mahkuma Beyaz Sayfa" anonsuyla meydanlara iniyor.

Siyasi Partilerin kapılarını aşındıran mahkum yakınları her ne kadar uzun bir süre gündemde kalmayı başarsalarda Affın çıkmasında veya ceza indiriminin yasallaşmasında başarılı olamadılar. Parti liderlerine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen hükümlü ve tutuklu yakınları ceza indirim yasasının bir an önce çıkartılması için gereğinin yapılmasını istiyor. 

İçinde bulundukları işkence haline gelen durumlarını anlatan, sosyal medya hesaplarında paylaşımlarda bulunan mahkum yakınları feryatlarına kulak verilmesini ve seçim öncesi affın çıkması için girişimde bulunmasını istiyorlar.

Mağduriyetlerini dile getirmek ve bir an evvel yasanın çıkması için bugün (9 Aralık 2018) Saat: 14:00'te Konya Mevlana önünde buluşacak olan mahkum yakınları "Mahkuma Beyaz Sayfa" isteyecekler.

Konya'ya da mesaj verecek olan tutuklu ve hükümlü yakınları, "Haydi konya gün birlik olma zamanı mahkumuna sahip çık!" diyecek.

Mahkum yakınları ve aileleri daha önce yaptıkları etkinliklerde: 'Tayyip dede babamı gönder', 'Affet bizi destekleyelim sizi', 'Kader kurbanlarına af', 'Affet bizi devlet baba', 'Af istiyoruz' ve 'Affetmek büyüklüktür' ve "Ceza indirimi istiyoruz" gibi dövizler taşımıştı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (3)
Kerime 3 yıl önce
Devlet büyüklerimiz daha ne kadar bekletecesini bizi adli mahkum yakınları sizi bekliyor
Zeki görür 3 yıl önce
Oğlum 4 senedir Kayseri kapalı ceza evinde yatıyor suçsuz yere Yargıtay dosyamızı onamış kavgada olan hakimin kardeşi Allahtan korkmayan hakim dosyamızı onartırdı elinde baristik temiz olan silah yokken silah verdiler vurulan çocuk lar beni vuran bu değil diye beyanları varken vuran belli olduğu halde hiç suçu olmadığı halde vuran 14 sene oğluma 19 sene ceza verildi çünkü karşında bir hakim var bu vicdansız adam Kayseri savcısı tamam Kayseri ağır cezada tamam Yargıtay ceza oda tamam onamada tamam insanda biraz vicdan olması lazım adalet bunun neresindedir o terazi neye koymuşlar her yere müracat ettim hiç biryerden cevap Yok adalet bakanlığında görev yapan bir hakim bu cezayı verdirdi çünkü ayağından vurulan kardeşi idi vuran benim oğlum değil kendi ifadesi var ölen Yok bu ceza nedir işte kader mahkumu Budur sayın başkan adalet bumudur bunları senin adalet bakanlığında çalışan bir i yaptı doğru olan neyse o yapılsın buna inanmayan kim varsa arayın isminizde nerde görev yaptığını artı dosyamızı inceleyebilir artı ben vasisiyim oğlumun hayatını mafettiler Allah’ın adaleti var ona inanıyoruz Allahtan korkuları Yok bu gibi insanların ölen Yok sakat kalan Yok Baritistik temiz darp Yok hürriyeti yoksun lokma Yok silah Yok bu ceza nedir eğer bunu adalet bakanımız okurda bizleri bulursa sevinirim telim 05324569335
mahkum eşi 3 yıl önce
Bir an önce. Af çık sin. Artık. Yada. Denetim. Serbestlik. Çık sin