Mahkumlar Af Bekliyor

Af yasası ile ilgili neler olduğu merak ediliyor. Mahkum yakınları cezaevlerinde yatan sevdiklerine bir an önce kavuşmak için sosyal medya hesaplarından seslerini duyurmaya çalışıyor.

Güncel 20.07.2019, 21:05 20.07.2019, 23:04
Mahkumlar Af Bekliyor

TBMM Genel Kurulunda mahkumlara af, emeklilikte yaşa takılanlar ve ek gösterge ile ilgili bir takım açıklamalar yapılıyor. Bir taraftan mahkum ve yakınları diğer taraftan EYT mağdurları kendileri için çıkacak bir yasa beklemeye devam ediyor.

Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere, Af ve EYT'nin İstanbul seçimleri sonrası ele alınacağını açıklayan siyasetçiler şu sıralarda bu konularla ilgili konuşmuyor.

En son, şartlı ceza indirimi olarak adlandırılan teklif hükümlü ve tutuklu olanların kesinleşmiş hükümlerde, hükmolunan cezaların toplamından bir defaya mahsus olmak üzere 5 yıl indirim yapılmasını öngörülüyordu.

Kader mahkumları ve yakınları af ne zaman çıkacak diye merak ederken af yasası çıkma ihtimali yeniden ilerleyen bir tarihe ötelendi. Mahkum yakınları sosyal medya hesaplarından dayanma güçlerinin kalmadığını, bir an önce af yasasının çıkmasını beklediğini belirtiyor.

Şimdi mahkum yakınları af ne zaman çıkacak diye merak ediyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)