Mahkumlar Tiyatroyla Buluştu

KADER isimli madde bağımlılığı temalı tiyatro oyunu Manisa E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumundaki mahkumlarla buluştu.

Güncel 02.11.2018, 19:49 02.11.2018, 19:59
Mahkumlar Tiyatroyla Buluştu

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı  75. Yıl Gençlik Merkezi ve Yeniden Bir Yaşam Derneği Yaşam Kültür Sanat Topluluğu (YKS) işbirliğiyle hazırlanan KADER isimli madde bağımlılığı temalı tiyatro oyunu Manisa E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumundaki mahkumlarla buluştu.

İlk kez sahnelenen ve büyük beğeni toplayan oyunla cezaevinde bulunan hükümlülerde ilk kez tiyatroyla buluşmuş oldu. Manisa Valiliği Madde ile Mücadele Komisyon Oluru hem de Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü oluru alan oyuna Cumhuriyet Savcısı  Kamil Yılmaz, Manisa Gençlik  ve Spor İl  Müdürlüğü Şube Müdürleri  Ömer Kutlu ve Murat Aktaş, Açık Ceza Evi Müdürü  Ertuğrul Çelebi, T Tipi Ceza Evi Müdürü Abdullah Ulaş, E Tipi Ceza Evi Müdürü  Necmi Üçler ve mahkumlar  katıldı.

Oyun sonunda konuşma yapan Cumhuriyet Savcısı  Kamil Yılmaz, mahkumların da bu tür sanatsal faaliyetlerde bulunabileceğini ve böyle bir işbirliğinden çok memnun olacaklarını dile getirdi. Hem protokol hem de mahkumlar tarafından ayakta alkışlanan oyunun önümüzde ki dönemde hem diğer cezaevlerinde hem de Milli Eğitim İl Müdürlüğüne bağlı liselerde gösterimi gerçekleştirilecek.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)