Mahmut Özer Kimdir, Nerelerde Görev Yaptı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifasının ardından yerine Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer atandı. Şimdi merak ediliyor, Prof. Dr. Mahmut Özer kimdir, nerelidir, daha önce görev yerleri nedir?

Güncel 06.08.2021, 10:37
Mahmut Özer Kimdir, Nerelerde Görev Yaptı?

Mahmut Özer kimdir merak edilmeye başlandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifasının kabul edilmesi ardından Milli Eğitim Bakanlığına atanan Mahmut Özer kimdir, nerelidirdaha önceki görev yerleri nerelerdir araştırılıyor.

Prof. Dr. Ziya Selçuk'tan boşalan Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna Prof. Dr. Mahmut Özer atanmasının ardından Milli Eğitimde yeni dönem resmen başlamış oldu. Bakan Yardımcılığı görevinde bulunan  Özer'in Milli Eğitim Bakanı olarak atanması sonrasında gözler yeni bakana çevrildi.

Mahmut Özer kimdir?

5 Mayıs 1970'te Tokat'ta doğan Mahmut Özer, İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümüne kaydını yaptırdı ve 1992'de mezun oldu.

Yüksek lisans ve doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı'nda tamamlayan Mahmut Özer, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında elektronik mühendisi olarak görev aldı. 1994-2002 yıllarında Gazi Osmanpaşa Üniversitesinde öğretim görevlisi, 2002-2010 yıllarında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde öğretim üyesi olarak görev yapan Mahmut Özer, 28 Kasım 2010 ile 4 Ekim 2017 tarihleri arasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü olarak görev yaptı. Özer, 1 Ağustos 2015-1 Ağustos 2016 döneminde Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği, Türk Standartları Enstitüsü Genel Kurul Üyeliği görevlerinde bulundu.

Prof. Dr. Ziya Selçuk, 4 Ekim 2017'de Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı görevine atandı ve Halen İslam Dünyası Yükseköğretim Kalite Güvence Ajansları Birliği Başkanı olara görev yapmaktadır. 8 Ağustos 2018'den bu yana Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı görevini yürüten  Prof. Dr. Mahmut Özer Anayasanın 104 ve 106'ncı maddeleri gereğince bakan olarak ataması gerçekleşti.

Milli Eğitim bakan yardımcılıklarına ise, Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Prof. Dr. Petek Aşkar ve Dr. Sadri Şensoy atandı.

Yorumlar (0)