Manisa’da Deprem!

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği ise 8.2 kilometre olarak ölçüldü.

Güncel 27.05.2017, 22:54
Manisa’da Deprem!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan açıklamada, 18.53’te, meydana gelen depremin 5.1 büyüklüğünde bir deprem olduğu ifade edildi.Depremin derinliği ise 8.2 kilometre olarak ölçüldü.

Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, Gölmarmara ilçesine Deynekler köyünde saat 18.53'te 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yerin 10 kilometre derinliğinde meydana gelen sarsıntı İzmir başta olmak üzere çevre illerde de hissedildi. 

Manisa'nın Saruhanlı ve Gölmarmara ilçesinde saat 18.53'te yaşanan 5,1 şiddetindeki deprem bu ilçelerin yanısıra, Bursa, Çanakkale ve Balıkesir'de de hissedildi.

Afad depremin merkezini Saruhanlı olarak açıklarken, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi depremin merkezini Gölmarmara ilçesi Deynekler beldesi olarak revize etti. 13,2 kilometre derinlikteki depremin büyüklüğü 5,1 olarak açıklandı. İftara hazırlanan vatandaşlar panik yaşadılar. Depremin Ege ve Marmara'da geniş bir bölgede hissedildiği ifade edildi. 

Yorumlar (0)