Alexa

Manken Çağlayan davasında tutuklama kararı

manken Burcu Çağlayan'ın balkondan düşüp ölmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında firari sanık İbrahim Tokgöz, katıldığı duruşmada tutuklandı.

Manken Çağlayan davasında tutuklama kararı

Antalya'da 6 yıl önce 22 yaşındaki manken Burcu Çağlayan'ın balkondan düşüp ölmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan firari sanık İbrahim Tokgöz, katıldığı duruşmada tutuklandı.

Antalya’da bir deri mağazasında mankenlik yapan Burcu Çağlayan, Fener Mahallesi'nde Temmuz 2010'da, İbrahim Tokgöz'ün (34) 5'inci kattaki evinin balkonundan düşerek yaşamını yitirmişti. İbrahim Tokgöz hakkında "kasten öldürme" suçlamasıyla dava açılmış, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan İbrahim Tokgöz firar etmiş ve hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, 6 yıldır firari durumdaki İbrahim Tokgöz, yakınları ve avukatları katıldı. Mahkemede ilk kez ifade veren sanık İbrahim Tokgöz, olay gecesi Burcu Çağlayan'ın bir barda eğlenmeye gittiğini, kendisini de arayıp davet ettiğini aktardı.

Çağlayan'ın yanında olay günü bir kız arkadaşı olduğunu anımsatan Tokgöz, "Biz arkadaşlarımla ayrı bir standa oturduk, o ise başka bir standa oturdu ama Burcu ara ara yanımıza gelip gidiyordu, eğleniyordu. Daha sonra biz arkadaşlarımla başka bir bara geçerek eğlenmeye devam ettik. Çağlayan da bizi arayarak, yanımıza geldi. Mekandan saat 04.30'da Burcu Çağlayan ve arkadaşı ile ayrıldık” dedi.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2017, 10:48
YORUM EKLE