Mansur Yavaş, Mazbatasını Almasının Ardından Göreve Başladı

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş görevine başladı.

Güncel 08.04.2019, 14:33
Mansur Yavaş, Mazbatasını Almasının Ardından Göreve Başladı

Millet İttifakı CHP adayı Mansur Yavaş, Ankara Adliyesinde İl Seçim Kurulundan mazbatasını alarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevine başladı.

Eşi Nursen Yavaş, TBMM Başkanvekili Levent Gök, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve CHP İl Başkanı Rıfkı Güvener ile geldiği Ankara Adliyesinde İl Seçim Kurulundan mazbatasını alan Mansur Yavaş, Adliye çıkışında yaptığı açıklamada Ankaralıların kendisini 5 yıllığına görevlendirdiğini belirterek, Ankara'yı huzur ve bereketin başkenti yapacağını söyledi.

"Herkesi kucaklayacağız"

"Gazi Mustafa Kemal'in bize emanet ettiği başkenti, gelişmiş ülkelerin başkentleriyle yarışır bir Ankara'yı hep birlikte başaracağız." ifadelerini kullanan Yavaş, "Seçim bitti, seçimde olanlar geride kaldı. Bizde kin, husumet, garez yok. Ne çalışanlar açısından ne de oy vermeyenler açısından Ankara'da bir ayrım söz konusu değildir. Bundan sonra Ankara'daki herkesi kucaklayarak eşit bir şekilde hizmet etmeye çalışacağız. Hizmetlerimiz esnasında adalet ve liyakat ön planda olacaktır. İnşallah sonuçta da başarılı olacağımıza inanıyorum." dedi.

Belediye mührünü teslim aldı

Büyükşehir Belediyesi binasına gelen Yavaş, personel ve vatandaşlarla selamlaşmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi sona eren Mustafa Tuna'dan belediye mührünü teslim aldı.

Yavaş; "Tecrübelerinden yararlanacağız"

Tuna'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi sırasında güzel hizmetleri olduğunu dile getiren Yavaş, "Bundan sonra kendisinin değerli fikirlerinden, tecrübelerinden yararlanacağız. Bu devir teslim töreninde, kendisinden görevi devralmaktan da ayrıca çok mutluyum." diye konuştu. 

Belediye ile ilgili çalışmalarına yarın başlayacağını bildiren Mansur Yavaş, burada yaptığı açıklamada şunları konuştu:

Yavaş'tan Ortak Akıl Vurgusu

"Mesai arkadaşlarımın hiçbirisinin tedirgin olmasına gerek yok. Bütün seçim kampanyası boyunca söylediğimiz, 6 milyon insandan nasıl vergi alıyorsak, eşit şekilde hizmetleri kimin kullandığına bakmadan, bundan sonra aynı şekilde kimseyi ötekileştirmeden bütün Ankara'yı kucaklayacağız. Oy versin ya da vermesin bugünden itibaren herkesin belediye başkanı oluyoruz. Geçmişte söylenenler geçmişte kalmıştır. Bundan sonra hep önümüze bakacağız. Verdiğimiz sözleri yerine getirmeye çalışacağız. Allah nasip ederse verdiğimiz sözlerin hepsini tutarak Ankara'yı, Cumhuriyetimizin başkenti, Mustafa Kemal Atatürk'ün başkentine yakışır şekilde, dünya başkentleriyle yarışır bir Ankara yapmak için, bütün hemşerilerimizle, iktidar muhalefet demeden el biriliğiyle, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, üniversiteler ve personelimizle birlikte inşallah ortak akılla yönetmeye başlıyoruz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)