Alexa

Mansur Yavaş, Modoko’nun yeni yönetimini ziyaret etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş, Modoko’nun yeni yönetimini ziyaret ederek, Modoko’nun Ankara da mobilyacılık konusunda öncü bir şehir olduğunu söyledi.

Mansur Yavaş, Modoko’nun yeni yönetimini ziyaret etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ziyaret etti. Modoko Yönetim Kurulu Başkanı Koray Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri ile yönetim binasında buluşan Mansur Yavaş burada yaptığı konuşmada, "Benim babam da mobilyacıydı. Ben de bir mobilyacı çocuğuyum. Gözü çok iyi görür, en ufak eğriliği fark eder sökerdi." dedi.

Türkiye’de hala babadan oğula geçen ve hala aktif olan meslekler olduğunu belirten Mansur Yavaş; "Öncelikle bizler belediye başkanları olarak bugün siyasetten uzak bir kamu görevlisi gibi hizmet vermekten memnuniyet duyuyoruz. Bu yolda siyaset yapmamaya özellikle çabalarken önümüzün de açık olmasını arzu ediyoruz. Hükümetimizin başımızın üzerinde yeri var, öncelikle seçimle başa gelmişlerdir. Yine bu seçimin de ülkemiz adına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum." dedi.

"Türkiye’de hala babadan oğula geçen ve hala aktif olan meslekler var."

Amaçlarının memleket adına her geçen gün daha fazla yol kat edecek projeleri hayata geçirmek olduğunu ifade eden Başkan Yavaş; "Mobilyacılık Türkiye gündeminde önemli bir meslektir. Bugün burada esnaf arkadaşlarımızın ziyareti için bulunuyoruz. Ankara da mobilyacılık konusunda öncü şehirlerden biridir. Türkiye’miz bu konuda çok zengin. İnegöl özellikle çok iyi gidiyor. Ankara’da esnaf hiçbir yere gitmek istemiyor. Ancak biraz yayılmak gerekiyor. Bütün esnafı ilgilendiren durumlar olabiliyor. Şimdi mobilya adına umutluyum sizler babadan bu mesleği devraldığınızı belirttiniz. Türkiye’de hala babadan oğula geçen ve hala aktif olan meslekler var. Avrupa kadar gelişmiş olmasak da baba oğulun el ele vermesi gereken, sahip çıkılması gereken bir meslek. Benim babam da mobilyacıydı. Ben de bir mobilyacı çocuğuyum. Gözü çok iyi görür, en ufak eğriliği fark eder sökerdi. Herkese teşekkür ediyorum yeni yönetimin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bizim işimiz ticaret

Modoko Yönetim Kurulu Başkanı Koray Çalışkan ise burada yaptığı konuşmada; "Ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacını taşıdıklarını söyledi. Çalışkan konuşmasını şöyle devam ettirdi: “Öncelikle başkanıma bizleri ziyaret ettiği için çok teşekkür ediyorum. 6 dönem sonunda yaklaşık 22 gün önce devraldığımız yeni yönetimle yolumuza hız kesmeden devam ediyoruz. Bizim işimiz ticaret. Amacımız doğru bir ticaret anlayışı ile Modoko’yu daha canlı ve daha tercih edilir bir konuma getirmek. İhracat yapmak için istikrar bizler için çok önemli. Bizlerin ne kadar önü açılırsa biz de canla başla hem ülkemizde, hem de ülke dışında önemli başarılar elde edebiliriz. Amacımız memleketimize, ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır.” Sözlerine yer verdi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325