Mansur Yavaş'tan Boğaziçi Rektörü Melih Bulu’ya Açık Mektup!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu’ya  açık mektup  yayınladı.

Güncel 03.02.2021, 11:32 03.02.2021, 13:03
Mansur Yavaş'tan Boğaziçi Rektörü Melih Bulu’ya Açık Mektup!

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu’ya açık mektup yayınlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş,“TARİHİ BİR FEDAKARLIK YAPABİLİRSİNİZ” başlığı altında yayınladığı mektubunda, "Bu ülkenin nice genç fidanları vatan savunması için hayatlarını feda ederken, ülkenin krize girmemesi adına size düşen en anlamlı görev makamı terk etmekse, bunu derhal gerçekleştirmek sizi asla küçültmeyecek, aksine büyütecektir." diyerek Bulu'yu istifaya davet etti.

Mektubunda, "Sizi gerek üniversitede huzuru sağlamak gerekse ülkemizde kutuplaşmayı önlemek adına, makamınızdan istifaya davet ediyorum” ifadelerini kullanan Başkan Yavaş, rektöre yazdığı açık mektubunu sosyal medya hesaplarından da paylaştı.

“TARİHİ BİR FEDAKARLIK YAPABİLİRSİNİZ”

* Sayın Melih Bulu, bir yönetici sorumluluğu ile size bu mektubu yazıyorum. Gerginliklerden yorulmuş olan ülkemizde, elinize tarihi bir fırsat geçti. Tek bir hareketinizle, ülkemize ve milletimizi büyük bir iyilik yapabilirsiniz. Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan ve ülkeye yayılma eğilimi gösteren krizle ilgili, belki de hiçbir siyasi liderde, hiçbir partide ve hiçbir sivil toplum kuruluşunda olmayan bir imkana sahipsiniz.

* Sorumluluk sahibi bir bilim adamı olduğunuzu göstererek, atandığınız rektörlük görevinden feragat edip, ülkemiz adına tarihi bir fedakarlık yapabilirsiniz. Lütfen bir feraset örneği gösterin ve isminiz üzerinden gençlerimizin, güvenlik güçlerimizin, toplumsal kesimlerimizin karşı karşıya gelmesine daha fazla izin vermeyin.

GENÇLİĞİ VE GELECEĞİ DEĞİL MAKAMINIZI KURBAN VERİN

* İsminiz, kamplaşmanın bir öznesi değil, ülkesi ve milleti için makamdan fedakarlık yapabilen bir bilim adamı olarak anılsın. Bu tarihi olgunluğu, kendinizden ve milletimizden esirgemeyin.

* Bu ülkenin nice genç fidanları vatan savunması için hayatlarını feda ederken, ülkenin krize girmemesi adına size düşen en anlamlı görev makamı terk etmekse, bunu derhal gerçekleştirmek, sizi asla küçültmeyecek, aksine büyütecektir.

EDİTÖR NOTU:

Boğaziçi Rektörü Melih Bulu'dan İSTİFA ile ilgili açıklama

Prof. Dr. Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne atanmasının ardından başlayan olaylar devam ederken İstanbul ve Ankara'da da gözaltılar yaşandı.

Prof. Dr. Melih Bulu, yaşanan olaylarla ilgili Habertürk yazarı Nagehan Alçı'ya, "İstifa etmeyi asla düşünmüyorum" ifadelerini kullanması dikkat çekti. Melih Bulu'nun Habertürk yazarıNagehan Alçı'ya istifa açıklaması şöyle; "Asla istifayı düşünmüyorum. Başta bu krizin 6 ay içinde biteceğini öngörmüştüm, öyle de olacak"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)