Masa Bayrağı Nedir?

Masa bayrakları genellikle kurumun bir simgesini taşır. Bu bayraklar ofis içlerinde masa veya vitrinlerde bulunurlar.

Güncel 13.09.2021, 14:19
Masa Bayrağı Nedir?

Özellikle belirli makamlarda masa üzerinde bulunarak kurumsal bir görüntü sağlayan bayrak modellerine masa bayrağı denilmektedir. Masa bayrakları genellikle kurumun bir simgesini taşır. Bu bayraklar ofis içlerinde masa veya vitrinlerde bulunurlar.

Devlet dairelerinde Türk bayrağı olarak da görebildiğimiz bu masa bayraklarının en önemli amacı kurumun veya bağlı olduğu yerin görsel bir temsilcisi rolünde olmasıdır. Yüksek rütbeli makamlarda ise bir yetki gücü göstergesi olarak görebiliriz. Masa bayrağı modellerinin ne ifade ettiğine ve neden kullanıldığına bu şekilde değinilebilir.

Masa Bayrağı Kullanım Alanları Nelerdir?

Bu bayrakları birçok yerde görmek mümkündür. Ancak sıralayacak olursak:

  • Makam odaları,
  • Yönetici ofisleri,
  • Devlet dairelerinde üst konumdakiler ve benzeri örnekler verilebilir.

Özellikle devlet ile alakalı kurumlarda her bir seviye için farklı tasarım ve dokunuşlar söz konusudur. Masa bayrağı Cumhurbaşkanlığında farklı bakanlık alanlarında farklı olarak üretilir. Bu şekilde farklı çeşitler ve talep olduğundan da her geçen gün üretim devam etmektedir.

Masa Bayrak Çeşitleri

Bayrak çeşitleri şekil veya doku olarak birçok farklı biçimde olabilir. Masa bayrağı ürünleri sadece bir kuruma özel üretilebilir ya da her ilde aynı kurumda aynı bayraklara rastlanabilir. Birçok bayrak çeşidi arasından size en uygun olanı bulmak için de Bayraklar Dünyası sitesine göz atmayı unutmayın.

Bayrak fiyatları için Bayraklar Dünyası size en uygun fiyat aralığını sunmaktadır. Özel üretim ya da standart kalıplardan istediğiniz bir bayrağı sizler için kalite ile üretmektedirler.

Türk Bayrağı’nın Manevi Önemi

Türk bayrağının renklerinin bağımsızlık savaşında kaybedilen yüz binlerce Türk vatandaşının kanından geldiği bilinen bir hikayedir. Bunun yanında hilal ve yıldız şekilleri eskilerden beri gelen ve Osmanlının da simgesi olan sembollere dayanmaktadır.

Peki, bir Türk bayrağı üretmek için şartlar nedir? Tabii ki belirli standartlara bağlı kalmak gerekir. Bu sınırlar aşılmadığı sürece ne boyutta olursa olsun her Türk bayrağı aynı şekilde üretilebilir. Bu üretim aşamasından sonra boyut ve kullanılan malzemeye göre bayrak fiyatları değişiklik gösterir.

Türk Bayrağı Kullanım Alanları

Türk bayrağı özellikle Türk milleti için çok önemli bir simgedir. Diğer milletlerin bazen göz ardı ettikleri ve umursamadıkları bayrakları ile karşılaştırılamaz. Dünyanın her yerinde aynı duyarlılık gösterilmektedir. Bu yüzden her evde Türk bayrağı bulunur demek yanlış olmaz.

Bunun yanında okullarda, hastanelerde, meydanlarda, özel günlerde her yer de bu bayrakları kullanırız. Türk bayrağı fiyatları da oldukça uygun seviyelerdedir. Fiyatlar için Bayraklar Dünyası göz atabilirsiniz.

Türk Bayrağı Ölçüleri ve Özellikleri

Bayraklarımız kısa kenarı uzun kenarına oranlanarak üretilir. Bu aşamasan sonra ay ve yıldızın oranı da kenar uzunluklarına göre yapılarak yerleştirilir. Bu üretimler için formüller mevcuttur. Örneğin uzun kenar kısa kenarın 1.5 katıdır. Türk bayrağı fiyatları ise bu üretime direkt olarak bağlıdır.

Bayrak Fiyatları

Türk bayraklarını çok sever ve her daim kullanırız. Ancak Türk bayrağı fiyatları ile alakalı bilgimiz olmayabilir.

Bayraklar Dünyası bize her çeşit ve boyda bayrak sunar. Göz atmayı unutmayın. Bayrak fiyatları hakkında bilgiyi Bayraklar Dünyası ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Yorumlar (0)