Maske Yetmez, Gözlük de Takılmalı

Koronavirüs salgını, toplumsal önlemlerin yanı sıra bireysel olarak da sosyal izolasyon ve hijyen önlemlerini gerektirdiğine işaret eden Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Hakan Kayra, enfeksiyon kaynakları kesin olmamakla birlikte ya havada asılı olan damlacıklar yoluyla gözümüze bulaşabilir ya da ellerimizin teması sonucu bulaşabileceğini belirtti.

Güncel 19.03.2020, 00:37 19.03.2020, 01:13
Maske Yetmez, Gözlük de Takılmalı

Japonya’nın güçlü optik devi Hoya’nın Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Hakan Kayra, danışanlarına ve tüm topluma özellikle zorunlu hallerde dışarda bulunduklarında maskenin yanı sıra gözlük de takmalarını önerdiklerini belirterek: "Virüsten Korunurken Gözlerinizi Unutmayın" dedi.

Dünyayı etkisi altına alan ve endişe uyandıran koronavirüs salgını, toplumsal önlemlerin yanı sıra bireysel olarak da sosyal izolasyon ve hijyen önlemlerini gerektiğini belirten Kayra, Salgında virüsün ‘ağız, burun ve gözlerden’ bulaştığına dikkat çeken uzmanların, ağız ve burunun maske ile kapatılmasına ek olarak gözlerin de mutlaka korunması gerektiğini belirttiklerini söyledi.

GÖZLERİNİZİ UNUTMAYIN

Hoya’nın Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Hakan Kayra, gözlüklerin havada asılı duran virüs damlacıklarından kısmen koruyacağını belirtiyor ve ekliyor: ‘enfeksiyon kaynakları kesin olmamakla birlikte ya havada asılı olan damlacıklar yoluyla gözümüze bulaşabilir ya da ellerimizin teması sonucu bulaşma olabilir. Virüslü bölgelere temaslardan sonra anında elimize bulaşan viral parçacıklar daha sonra gözlerimizi ovuşturmak gibi yollarla da vücudumuza bulaşabilir. Bu nedenle ellerimizi sık sık yıkama önleminin yanı sıra yüzümüze ve gözümüze dokunmayı da en aza indirmeliyiz. Gözlük kullanmak da asılı duran damlacıkların göze direkt olarak ulaşmasını engelleyeceği ve göze dokunmayı sınırlandıracağı için bu süreçte destekleyici olabilir.’ dedi

Maske Yetmez, Gözlük de Takılmalı

Yeni tip Coronavirus (Koronavirüs)’ün gözler aracılığıyla bulaşma riskine dikkat çeken Hakan Kayra, danışanlarına ve tüm topluma özellikle zorunlu hallerde dışarda bulunduklarında maskenin yanı sıra gözlük de takmalarını önerdiklerini kaydetti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)