Mehmet Altan'a Tahliye kararı

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2’inci Ceza Dairesi, tarafından ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan gazeteci Mehmet Altan’ın tahliyesine karar verildi.

Güncel 27.06.2018, 18:23 27.06.2018, 18:33
Mehmet Altan'a Tahliye kararı

Ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılan Mehmet Altan hakkında tahliye kararı verildi.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2’inci Ceza Dairesi, ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan gazeteci Mehmet Altan’ın tahliyesine hükmetti.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, hazırladığı tensip tutanağında, sanığın başvurusu üzerine Anayasa Mahkemesi'nin, Mehmet Altan'ın kişi hürriyeti ve güvenliğinin ihlal edildiğine karar verildiği hatırlatıldı. Bu kararın kesin olduğu vurgulanan tutanakta, Anayasa gereğince Anayasa Mahkemesi'nin kararlarının yasama, yürütme ve yargı organlarını, idare makamlarını, gerçek ve tüzel kişileri bağladığı aktarıldı. 

Tutanakta, Mehmet Altan'ın başka suçtan hükümlü ve tutuklu değilse salıverilmesi için ilgili cezaevi idaresine yazı yazılması kararının yer aldığı tutanakta, Altan hakkında yurt dışına çıkış yasağı konuldu.

Sanıklar, Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı, Yakup Şimşek ve Şükrü Tuğrul Özşengül'ün ise tutukluluk hallerinin devamına hükmedildi. Duruşma günü ise, 21 Eylül'e ertelendi. 

Yorumlar (0)