Mehmet Görmez'den FETÖ skandalı

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez tarafından FETÖ lideri Gülen'e skandal ifadeler içeren bir mektup gönderdiği ortaya çıktı.

Güncel 22.05.2017, 10:23 22.05.2017, 12:16
Mehmet Görmez'den FETÖ skandalı

TGRT'de "Günaydın Türkiye" programına katılan Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Kutlu Doğum ve dinler arası diyolag safsatalarına göz yuman Diyanet İşleri Başkanı'nın FETÖ ile olan ilişkisini gözler önüne getirdi.

Prof. Şimşirgil ve TGRT Haber ekibi, Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in 2013 yılında FETÖ lideri Fethullah Gülen'e yazdığı mektubu canlı yayında ekranlara getirdi. Bu skandal karşısında Görmez'i istifaya davet eden Prof.Şimşirgil, İmam Rabbani hazretleri ve eserlerine dil uzatan Diyanet çalışanının, kurum tarafından korunmasına da sert çıktı.

Görmez, terör örügütü lideri Gülen'e yazdığı mektupta şu skandal ifadeleri kullandı: 

Ehl'i hadisin naçiz bir talebesi olarak bir grup genç alimle birlikte, Resul-i Ekrem'in nübüvvet işkâtından iktibas ile cem', tebvib ve tasnif ederek şerhettiğimiz "Hadislerle İslam - Hadislerin hadislerle yorumu" eserini şahsım da dahil çağımız İslam nesillerinde büyük emekleri olan zât-ı âlilerinin yüksek ıttılâlına tankidâtına arz etmekten şerefyab olduğumu ifade eder, sıhhat, âfiyet, uzun ömürler niyazıyla, selam, hürmet ve muhabbetlerimi takdim ederim." 

25.04.2013 Mehmet Görmez.

Yorumlar (1)
muzaffer 5 yıl önce
ulan şimşirgil o mektup fetöye yazıldıysa senin eline nasıl geçti? o zaman fetö kriptosunu acık ediyo heh..yoksa elleri ile sana mı verdı mekktubu! sen söyle bakalım hangi yahudiye çalışıyon şimşirgil söyle. ey tgrt denilen muslumanarı hortumlayan murdoch bozması kanal sen düne kadar ne etlıye ne sutluye karışırdın hayırdır senı uyandırıp görev mi verdi İngiliz abilerin.