Alexa

Mehmet Umur; Bakırköy Her Yıl Milyonlarca Fuar Ziyaretçisi Ağırlayacak

​​​​​​​Ak Parti Bakırköy Belediye Başkan Adayı Mehmet Umur, turizm alanında gerçekleştirecekleri projelerle Bakırköy’ün cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.

Mehmet Umur; Bakırköy Her Yıl Milyonlarca Fuar Ziyaretçisi Ağırlayacak

Ak Parti Bakırköy Belediye Başkan Adayı Mehmet Umur, yapılacak sosyal yatırımlarla Bakırköy’ü ekonomik olarak kalkındıracaklarını ifade etti.

Sanat festivalleri, Wimbledon tarzı tenis turnuvaları ve diğer branşlarda uluslararası spor turnuvalarıyla turizme katkı sağlayacaklarını ifade eden Umur, ayrıca Bakırköy’e uluslararası bir fuar merkezi ve uluslararası bir marina da kazandıracaklarını söyledi.

Dijital Sanat Müzesi ve Yapay Zekâ Araştırma Merkezi gibi projeler de gerçekleştireceklerini vurgulayan Umur, “Bakırköy’de esnafımızı ekonomik olarak kalkındırmayı hedefliyoruz. Bu sebeple Bakırköy’ü nasıl canlandırabiliriz, esnafımıza nasıl rahat nefes aldırabiliriz diye düşünerek gece gündüz demeden çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Özellikle fuar turizminin hem bölge hem de ülke ekonomisi açısından büyük bir önem arz ettiğini vurgulayan Umur, Atatürk Havalimanı’ndan boşalan alana yapılacak Millet Bahçesi ve Fuar Merkezi’nin her yıl milyonlarca fuar ziyaretçisi ağırlayacağını söyledi.

Fuar için gelen bir turistin kişi başı ortalama 2500 dolar döviz getirdiğini belirten Umur, 60 yeni fuara zemin oluşturacak projenin milyarlarca dolar turizm geliri sağlayacağını sözlerine ekledi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 11:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nazlı yıldırım
Nazlı yıldırım - 7 ay Önce

Cok uzatılar bu yasa olayını bır an once seçimlerden once ıstıyoruz cocuklarım babasını tanımıyor kadınlar ne zorluk cekiyor bılmezlerkı

banner325