Melih Gökçek, Tazminat Davasını Kaybetti

Ankara Büyükşehir eski Beldiye Başkanı Melih Gökçek Kendisine, "Altı kirli, ahlaksız, çirkef ve üç harfli" dediği gerekçesiyle Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç'a 50 bin Liralık tazminat davasını kaybetti.

Güncel 15.12.2019, 19:41 15.12.2019, 20:17
Melih Gökçek, Tazminat Davasını Kaybetti

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, Bülent Arınç'a açtığı 50 bin TL'lik tazminat davasını kaybetti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek'in eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a açtığı tazminat davasında çıkan kararda Mahkeme kararını verdi. Gökçek'in kendisine, "Altı kirli, ahlaksız, çirkef ve üç harfli" dediği gerekçesiyle Arınç'a açtığı 50 bin TL'lik tazminat davasında, Gökçek'in o dönem Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatı bulunması nedeniyle daha ağır ve şok edici eleştirilere açık olması gerektiğini belirterek, Arınç'ın tartışılmasında kamusal yarar bulunan konuları ifade ettiğini belirtti.

Diğer taraftan, Melih Gökçek, kendisine sosyal medyadan "FETÖ Üyesi, Organize Suç Örgütü üyesi lideri ve Zübük" gibi sözlerle hakaret ettiği gerekçesi ile Devlet eski bakanı Gürcan Dağdaş hakkında 10 bin liralık tazminat davası açtı.

Dağdaş, Melih Gökçek'in mal varlığının araştırılmasını istedi.

Mahkeme ise, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden davacının ilk belediye başkanı seçildiği dönemde bildirdiği mal beyanının istenmesine karar verdi.

Sosyal medyada Eski Başkan Melih Gökçek ile ilgili çeşitli iddialar dönüp duruyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)