Melih Gökçek'ten Bomba Açıklama: Adayım

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bir süredir ortaya atılan, "Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum atanmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Güncel 20.05.2017, 19:39 20.05.2017, 19:59
Melih Gökçek'ten Bomba Açıklama: Adayım

Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Saydam Yalçın’ın sunduğu “Ankara Soruyor” programına canlı yayın konuğu olan Başkan Gökçek, sorulara cevap verdi.

Başkentlilerin sosyal medya üzerinden gönderdiği  sorulara cevaplandıran Melih Gökçek, son zamanlarda çok konuşulan Ankara Büyükşehir Belediyesine Kayyum atanmasıyla ilgili  soruları cevaplandırdı. Gökçek: “Sevenimiz de var, sevmeyenimiz de var. Özellikle de bizden son derece rahatsız olanlar var, bilhassa FETÖ’cüler. Bunlar insanlarda tereddüt meydana getirmek, sosyal medyada ‘acaba mı’ dedirtmekten keyif alıyorlar. Bir algı yönetimi yapmaya çalışıyorlar” cevabını verdi. bu iddialara ilişkin ise; “Aslı yok astarı yok. Tutarsa tutar, tutmazsa tutmaz, milletin kafası bulansın, gerisi önemli değil” değerlendirmesinde bulundu. 

BU DÖNEMDE BELEDİYE BAŞKANI ADAYIYIM

CHP’liler  varlığından çok rahatsız olduğunu, kim ne derse desin CHP’yi çok ciddi şekilde örselediklerini belirten Gökçek;. "Onlar benimle baş edemeyince, tek çözümleri iftira atmak oluyor. İftirayla nereye kadar gider ki, yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Yani onun için bu tip şeylere iltifat etmeye gerek yok. Dimdik ayaktayız elhamdülillah, Allah izin verirse, bu Pazar günü, sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar genel başkan olarak seçeceğiz. Genel başkanımız müsaade ederse, rabbimiz müsaade ederse, inşallah bir dönem daha da belediye başkanlığına niyetliyim. Olur olmaz, bunu Rabbim bilir ama benim halen de niyetim var, o söyleyenler de istedikleri kadar bunu söylesinler. Başta FETÖ’cüler ve CHP’liler olmak üzere bazılarına çok dokunuyor bu laf ama öyle işte.”

"ALGI YÖNETİMİ YAPIYORLAR"

Başkan Gökçek, referandum sonuçlarına ilişkin ortaya atılan iddialarla ilgili olarak, Karşıdakiler bunu bir algı yönetimi olarak etrafa yaymaya çalıştıklarını belirtti. Gökçek; "Niye Ankara’daki seçim sonuçları, Melih Gökçek’e ait bir sonuç olsun? Melih Gökçek ne yaptı? 100 tane yerel televizyona çıktı, 13 tane de ulusal televizyona çıktı, tekrarlarıyla 200’ü buldu. Türkiye’de Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın haricinde Melih Gökçek kadar yayın yapan kim var? Kimse yok" diyerek, Ankara’da tek tek seçilen 450 kişinin, referandum öncesinde 601 bin konutu ziyaret ettiğini, kendisinin 23 miting yaptığını anlattı ve geçmiş yerel seçim sonuçlarını da tek tek sıralayarak, “Başarılı olduğumuz halde, bu eleştiriler. CHP'liler, inşallah seçimlerde görürüz boyunuzun ölçüsünü" şeklinde ifadeler kullandı.

"BİZ ANKARA'YI DEĞİŞTİRDİK"

Ankara’nın, kendi belediye başkanlığından önce, yani 23 yıl önce büyük mega bir köy olduğunu ifade eden Melih Gökçek, "şimdi şehre gelen ziyaretçilerin, Başkent’in inanılmaz bir şekilde değiştiğini söylediklerini belirterek, “Biz Ankara’yı değiştirdik, Ankara eski Ankara değil. Ben kendi şehrimi çok seviyorum, modern olduğuna inanıyorum. Hizmetlerinin çok kaliteli olduğuna inanıyorum. Dünyanın en büyük kentsel dönüşümünü yapan, en fazla sosyal ve kültürel projeyi aynı anda yürüten, trafiği 5 milyonluk kentler içinde en rahat olan ve en fazla rekreasyon alanına sahip olan kent” dedi.

Yorumlar (0)