Meral Akşener'den  Meclis Başkanı Kahraman'a Mektup

MHP'den ihraç edilen Meral Akşener, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın kendisine söylediğisözlerle ilgili sert bir açıklama yaptı.

Güncel 13.07.2017, 15:53
Meral Akşener'den  Meclis Başkanı Kahraman'a Mektup

 MHP'den ihraç edilen Meral Akşener, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a mektup yazdı. İstanbul'da İş Dünyası Vakfı tarafından  düzenlenen iftar yemeğinde sonrasında İsmail Kahraman'ın söylediği sözlerin büyütüldüğü, gündem oluşturmaya  çalışıldığı, art niyetli bir şekilde kamuoyuna yansıtıldığı ifade edildi.


Akşener'in mektubu şu şekilde:

İstanbul'da İş Dünyası Vakfı tarafından verilen iftar yemeğinde, bir grup ortak tanıdıklarımızın olduğu iftar masasında yapılan sohbet esnasında, adımın geçmesi üzerine "Şu Meral Kılıçdaroğlu mu?" dediğinizi esefle öğrendim. 


Bir kadının soyadının ancak evlilik vasıtası ile değişeceği açık bir gerçek olmasına rağmen, bu kadar alçak ve şerefsiz bir yakıştırmayı yapmış, TBMM Başkanı olmuş ve hayatın yetmiş yedi yılını geride bırakmış bir Belam yapabilirdi. 


İslami bilgilere vakıf olmak, aileden dini terbiye almış olmak, hukuk öğrenimi, hac görevini yapmak, en yüksek makamlarda görev yapmak ve geride bıraktığınız yetmiş yedi yıllık bir ömür görülüyor ki size hiçbir şey kazandırmamış.

Sizinle 28 Şubat döneminde aynı bakanlar kurulunda birlikte görev yapmıştık.


Eşim ile hemşeri olmanız nedeniyle bana ''gelinimiz'' derdiniz.


Anlaşılan siz yüce dinimizin ahlak ve faziletinden bir şey almadığınız gibi, Türk örf ve geleneklerinden de bir nasip almamışsınız.


Mübarek Ramazan ayında, iftar sofrasında bile böyle bir yakıştırma yapabildiğinize göre İslam sizin üzerinizde sadece bir gömlek, belki bir üniforma. Oruçlu geçirilen uzun bir günün ardından evli barklı, babaanne olan bir kadına yapılan nasıl bir yakıştırmadır bu?


Sizin hiç mu kutsalınız kalmadı? Siz kutsallarımızı ne zaman, nerede ve ne karşılığında bıraktınız?

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu