Mersavi Aşireti Dernek Başkanı Şanlı'dan Birlik Beraberlik Çağrısı

Mersavi Aşireti Dernek Başkanı Abdulkadir Şanlı, İdlib'te Esed Rejim unsurlarınca yapılan saldırılar neticesinde Türk Eskerlerinin şehit edilmesi ardından açıklama yaparak, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Güncel 28.02.2020, 19:17 12.04.2020, 03:07
Mersavi Aşireti Dernek Başkanı Şanlı'dan Birlik Beraberlik Çağrısı

Başkan Abdulkadir Şanlı Birlik ve Beraberlik Çağrısında, Mersavi Aşireti Derneği olarak ellerinden geleni yapmak için hazır olduklarını, bu zor zamanlarda milli birligi tesis etmek ve ortak bir duruş sergilemek tüm vatanseverler için bir zorunluluk olduğunu söyledi.

Mersavi Aşireti Dernek Başkanı Abdulkadir Şanlı, ordumuza yapılan hain saldırı sonrası yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

Mersavi Aşireti Derneği olarak bizde elimizden geleni yapmak için hazırız

“Türk Silahlı Kuvvetlerinin meşruiyet sınırları içinde bulunduğu İdlib'de dün akşam Rusya ve Suriye Rejimi ortak yapımı kahpe saldırılarının hedefi olmuştur. Bu hain saldırıların neticesinde şehitlerimiz ve yaralılarımız vardır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Devletimiz elbette tüm kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte vaziyet tespiti yapıp gerekli tedbirleri alarak bir istikamet tayininde bulunacaktır. Mersavi Aşireti Derneği olarak bizde elimizden geleni yapmak için hazırız. Bu zor zamanlarda milli birliğimizi tesis etmek ve ortak bir duruş sergilemek tüm vatansever milletimiz için bir zorunluluktur. Ümit ediyor ve diliyoruz ki; toplumumuzun tüm kesimleri bu doğrultuda hareket etmelidir ve edecektir de. Gün birlik ve dayanışma günüdür. Bu zor zamanda Mehmetçiklerimizin yanında durarak onların yaralarını sarmak için gerekli mücadeleyi vermeliyiz.” Dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
27°
açık