Mesire yerleri yeniden açılıyor

Korona virüs salgını ile yürütülen mücadele kapsamında uzun süredir kapalı olan mesire alanları, 1 Haziran tarihinde yeniden açılıyor. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, İllerdeki veriler ve salgının yayılma durumuna göre vatandaşlar maske takarak ve sosyal mesafe kurallarına uyarak bu alanları kullanabilecegini belirtti.

Güncel 31.05.2020, 22:49
Mesire yerleri yeniden açılıyor

Koronavirüs salgını ile yürütülen mücadele kapsamında kapalı tutulan mesire alanları, sosyal hayatta normalleşmenin kademeli olarak başlaması ile birlikte yarın vatandaşların hizmetine  açılıyor.

Türkiye genelindeki 1538 mesire yerini pazartesi itibari ile açacak. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, “Normalleşme takviminin ikinci adımı kapsamında 81 ilimizdeki mesire yerlerini tekrar vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İllerdeki veriler ve salgının yayılma durumuna göre vatandaşlar maske takarak ve sosyal mesafe kurallarına uyarak bu alanları kullanabilecek” dedi.

Türkiye Ekonomisine 800 milyon TL katkı

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Orman Genel Müdürü Genel Müdürü Karacabey, “Orman Genel Müdürlüğü olarak yaptığımız çalışmalarla 2002 yılında 92 olan mesire yeri sayısını günümüzde 1538 adete ulaştırdık. Doğa sevgisini kazandırma ve ormanları koruma bilincini aşılama bakımından büyük önem taşıyan mesire alanları, ayrıca 30 bin kişiye istihdam sağlaması ve ulusal ekonomiye 800 milyon TL katkı sunması bakımından da büyük önem taşıyor. Ayrıca mesire yerleri içerisinde bulunan yöresel ürün satış yerleri sayesinde de vatandaşlarımız evlerinde ürettikleri ürünleri satarak hem kendi ekonomilerine hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyor” dedi. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)