Mesut Yılmaz'ın Sağlık Durumu İle İlgili Gerçek Bilgi

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, "öldü mü, yaşıyor mu, hastalığı ne durumda? " sosyal medya da bu konuyla ilgili bir çok dedikodular paylaşılırken Mesut Yılmaz'ı sevenler tarafından da eski Başbakanın sağlık durumu merak ediliyor.

Güncel 20.09.2020, 00:27 20.09.2020, 11:14
Mesut Yılmaz'ın Sağlık Durumu İle İlgili Gerçek Bilgi

Mesut Yılmaz, 5 Mayıs tarihinde özel bir hastanede beyin ameliyatı geçirdi. Sosyal medya bazı hesaplardan eski Başbakan Yılmaz'dan umut kesildiğini iddia edildi. Bunun üzerine kafa karışıklığının giderilmesi için Mesut Yılmaz'ın ailesi tarafından açıklama yapıldı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kültür-Turizm Başdanışmanı İsmet Orhan, 5 Mayıs’ta beyin ameliyatı geçiren eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’la ilgili, “Her şeye rağmen, medeni duruşu vardı…  Cumhuriyet değerlerine saygılıydı… Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın sağlığından umut kesildiğini öğrendim doktorlarından. demişti.

Albayrak'tan Yalanlama

Galatarasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, yakın arkadaşı eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın vefat ettiği yönündeki iddiaları yalanlayarak, "Eski Başbakanlarımızdan Sayın Mesut Yılmaz’ın vefat ettiğine dair haberler gerçek dışıdır. Kendisi hastahanede tedavi altındadır." şeklinde twitter adresinden paylaşımda bulundu.

Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın ailesinden açıklama

Sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma göre Mesut Yılmaz'ın tedavisi evinde devam ediyor. Yapılan açıklamada, Yılmaz'ın, "Durumu zaman geçtikçe iyiye gitmektedir" ifadeleri paylaşıldı.

Paylaşımda Mesut Yılmaz'ın tedavisinin evinde devam ettiği belirtilirken doktorları uygun görmediği için ziyaretçi kabul edilmediği paylaşıldı. Açıklamada, Yılmaz'ın sağlık durumu için, "Durumu zaman geçtikçe iyiye gitmektedir" denilirken, sevenlerinden ve hemşehrilerinden dua istendi. 

Mesut Yılmaz Kimdir?

1986 ve 1990 yılları arasında Turgut Özal tarafından kurulan hükûmetlerde Dışişleri Bakanı ve Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yapan Mesut Yılmaz, 1991 yılında yapılan kongrede ANAP Genel Başkanı seçilerek başbakan oldu. 1995 Türkiye genel seçimleri’nin ardından kurulan koalisyon hükûmetinde tekrar başbakan olarak görevlendirildi. 1997-1999 yılları arasında da başbakan olarak görev yapan Mesut Yılmaz, 2000-2002 yılları arasında DSP-MHP-ANAP koalisyonunda devlet bakanı ve başbakan yardımcısı olarak yer aldı. Partisi 2002 Türkiye genel seçimleri’nde meclise giremeyince istifa eden Mesut Yılmaz, 2007 Türkiye genel seçimleri’nde Rize’den bağımsız milletvekili olarak meclise girdi. 15 Ocak 2009-2011 yılları arasında ANAP ve Doğru Yol Partisi’nin birleşmesi sonucu kurulan Demokrat Parti’de siyasi yaşamına devam eden Yılmaz, 2004 yılında Yüce Divan'da yargılandı ve Cumhuriyet tarihinde Yüce Divan'da yargılanan ilk başbakan oldu. Almanca ve İngilizce bilen Mesut Yılmaz, aslen Hemşinli olup Rize ilinin Çayeli ilçesinin Çataldere köyündendir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)