Alexa

Mete Yarar, Asıl Korku Türkiye'nin Uyanması!

Uzman Mete Yarar, Zeytin Dalı Harekatı'nı değerlendirerek, Türkiye'nin artık oyun bozma aşamasını geçip, oyun kurduğunu belirtti.

Mete Yarar, Asıl Korku Türkiye'nin Uyanması!

Keçiören Belediyesi'nin düzenlediği "Bir gece ansızın bu oyunu bozarız" adlı söyleşiye katılan Mete Yarar, Türkiye'nin artık oyun bozma aşamasını geçip, oyun kurduğunu ifade etti.

Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar, "Normalde mayınlı bir arazide ilerleme hızı günlük 150 metredir. Bizim askerlerimiz farklı farklı cephelerde aynı anda neredeyse 6-7 kilometre kadar girdiler." diyerek, "Şu anda Türk ordusunun, eğitilmiş olan kişilerin tamamının savaş tecrübesi var. Dünyada bu kadar büyük savaş tecrübesine sahip başka bir ordu yok." diye konuştu.

Neşet Ertaş Kültür ve Kongre Merkezi'nde, "Bir gece ansızın bu oyunu bozarız" adlı söyleşide konuşan Yarar, Türkiye'nin artık oyun bozma aşamasını geçip, oyun kurduğunu söyleyerek,

Türkiye'nin, 15 Temmuz'daki FETÖ'nün darbe girişimi ardından Zeytin Dalı Harekatı ile 3 bin 500 DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirdiğini ve 2 bin kilometrelik bir alanı kurtardığını belirtti. Yarar, "Biz o gün de oyun bozduk. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği ifadeyle 'Biz artık bu sınırlarda terörist istemiyoruz.' Bize kim kefen biçmek istiyorsa biz o kefeni onlara giydirmeye gidiyoruz. Afrin'e hepimiz böyle bakacağız." dedi.

Erdoğan'ın "Uyuyan devi uyandırdılar." sözünü tekrarlayan Yarar, Asıl korkunun da zaten Türkiye'nin uyanması olduğunu dile getirdi. Mete Yarar, Türkiye'nin hiçbir ülkenin toprağında gözü olmadığını söyleyerek, "Bundan sonra bizim nerede duracağımızı, hangi gönülleri fethedeceğimizi toplumun kendisi karar verecek." şeklinde değerlendirdi.

Güvenlik politikaları uzmanı Türk Ordusunun tecrübelerinden bahsederek; "Normalde mayınlı bir arazide ilerleme hızı günlük 150 metredir. Bizim askerlerimiz farklı farklı cephelerde aynı anda neredeyse 6-7 kilometre kadar girdiler. Çünkü o kadar uzun yıllardan beri bu tip olaylarla karşılaştılar ki... Şu anda Türk ordusunun, eğitilmiş olan kişilerin tamamının savaş tecrübesi var. Dünyada bu kadar büyük savaş tecrübesine sahip başka bir ordu yok." dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2018, 00:13
YORUM EKLE