Alexa

MHP'li Başkan Sözlü’ye Kumpas mı Kuruldu?

Adana 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği 5 yıl hapis cezasına çarptırılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tepki gösterdi.

MHP'li Başkan Sözlü’ye Kumpas mı Kuruldu?
banner327

5 yıl hapis cezasına tepki gösteren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, mahkeme başkanının FETÖ bağlantılı olduğunu öne sürdü.

Sözlü, kendisine 5 yıl hapis cezası veren mahkeme heyetinin başkanını FETÖ bağlantılı olmakla suçladı. Sözlü’nün Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminde parke taşı ihalesinde iş tamamlanmamasına rağmen tüm ödemeleri yaptığı ve eksik kalan işi de Büyükşehri Belediye Başkanı olduktan sonra ASKİ marifetiyle tamamlatmaya çalıştığı iddiasıyla  ’Edimin ifasına fesat karıştırmak ve rüşvet almak’ suçlamalarıyla hakkında açılan davanın kararı bugün açıklandı.

Adana 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, mahkeme heyeti tüm sanıkların rüşvet suçlamalarına beraat varerken Başkan Sözlü’ye, ‘edimin ifasına fesat karıştırmaktan’ 5 yıl hapis cezası verildi.

Adana Adliyesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi önünde açıklama yapan Hüseyin Sözlü, “Hüseyin Sözlü faktörünü bertaraf ederek kendilerine alan açmak isteyenler hüsrana uğrayacaktır” dedi.

Siyasi hayatının hep mücadeleyle geçtiğini belirten Sözlü, daha önce 3 seçime aday olduğunu ve hep iktidar güçlerinin önüne engeller koyduğunu iddia etti. Son yerel seçimde de Ceyhan Kaymakamı ve dönemin Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un da engeliyle karşılaştığını öne süren Hüseyin Sözlü, Ceyhan’ın mevcut Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Coş ve Kaymakam ile birlikte kendisine bu davayı hazırladıklarını söyledi.

Partililerine seslenen Sözlü şunları söyledi: “İçi boşaltılmış bir bilirkişi raporu ki bilirkişi raporuna imza atanlar bunu aslında bilerek yapmadıklarını duruşmada itiraf ettiler.  Açık ve net söylüyorum; Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, 2 hafta önce Ottoman Otel’de AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni ile tatil yaptı. Onun telkinleriyle Adalet Bakanlığı’nda temizlik hareketinin görüşmelerini yapılmıştır. Mahkemenin başkanı Eray Doğan, 2010 referandumundan sonra FETÖ’cüler tarafından kurulan özel mahkemelerin başkanlarından bir tanesidir. Kendi meslektaşları bilir ki çocuklarını orada okutmuştur. Korkak, aciz bir adamdır. Ya talimatlarla bunu yaptı ya da bağlılığı devam ediyor. Mücadelemiz bitmedi. Hiç kimse endişeye kapılmasın. Hüseyin Sözlü yalnız değildir. Sözlü, Adana’dan, MHP’li belediye başkanıdır. Bundan sonra pes edeceğimizi sanmasın. Cumhuriyetin memleket çocuklarının hukukçuluğunu icra ettiği üst mahkemeler var. Camiam arkamda. Adanam arkamda.”


Başkan Hüseyin Sözlü'nün cezası Yargıtay tarafından onandığı taktirde cezayı onaması halinde belediye başkanlığı görevi düşecek.
 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2017, 22:53
YORUM EKLE