MHP’li Sancaklı’dan Kütahyalı’ya; "Şerefsiz Oğlu Şerefsiz"

Beyaz TV’nin Spor yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı canlı yayında “Kusturmalı Boşnak saksosu” ifadesine MHP milletvekili Balkan-Sancak Türkü Saffet Sancaklı'dan çok büyük tepki.

Güncel 20.11.2017, 23:29 21.11.2017, 00:02
MHP’li Sancaklı’dan Kütahyalı’ya; "Şerefsiz Oğlu Şerefsiz"

Rasim Ozan Kütahyalı’nın canlı yayında “Kusturmalı Boşnak saksosu” sözlerine  eski futbolcu Balkan Türkü MHP'li  Saffet Sancaklı’dantapki geldi.

Saffet Sancaklı Beyaz TV’nin sahibi Osman Gökçek’i arayarak; “O şahsın ekrandan alınmasını istedim” diyen Sancaklı, Rasim Ozan Kütahyalı’ya ateş tepki göstererek,“Şerefsiz oğlu şerefsiz. Böyle insanların artık toplum dışına çıkarılması lazım. Bu işin peşini bırakmayacağım.” dedi.

Rasim Ozan KütahyalıIdan Özür Beyanı

Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programında söylediklerinin yanlış anladığını belirten Rasim Ozan Kütahyalı da, gelen tepkilerin ardından sosyal medya hesabından özür mesajı yayınladı.

Kamuoyuna açıklama:

Ben Bosna coğrafyasının ve Boşnak halkının hayranı bir adamım. Siyasi bilgelik olarak en değer verdiğim adamlardan biri de büyük lider Alia İzzetbegovic'tir.

Bunu beni yakın tanıyan herkes bilir.Kütüphanemde bilge kral Alia’nın kitaplarının hepsi vardır. Boşnakların 1992-95 arası onurlu direnişi kadar soylu bir olay yakın dönem dünya tarihinde az bulunur. Kimse beni Boşnak halkına karşıt bir tavırda gösteremez. Kimse zaten buna inanmaz.Böyle bir iftira benim üzerimde durmaz. Böyle bir operasyon yapmaya kalkan eli boş döner. Olay şöyle gelişti:Dün bana yapılan şaka sonrası bayılır gibi oldum ve Ahmet Çakar beni kusturmaya çalışarak müdahale etti. O sırada kendime geldiğimde internetten böyle bir kusturma yöntemi var Çakar da onu yapıyor diye yorumlar okudum. Hayatımda ilk kez duyduğum bir laftı.Bunu da canlı yayında geyik olsun diye söyledim. O sözle kastım Çakar’ın beni kusturmaya çalışması olayıydı.Ama bir baktım iş nerelere gelmiş.Hayret ettim.Bu gece de bu konuda canlı yayında açıklama yapacağım. Bu vesileyle Bosna halkının nasıl onurlu bir halk olduğunu ve büyük lider Alia İzzetbegovic’i anlatacağım bu gece. Mücadelesi ve direnişi tüm dünya halklarına örnek olan Boşnak toplumu Türkiye’nin de çimentosudur. Bu böyle bilinmelidir... 

Yaptığım konuşmadan cımbızlanan sözün her ne nedenle olursa olsun maksadını aştığını gördüm. Bu saçma olaydan dolayı başta Boşnak kardeşlerim olmak üzere tüm incinen izleyicilerimizden özür dilerim. Bir kişi bile incinse çok üzülürüm. Beyaz TV ailesinin içinde bulunan tüm kardeşlerimizi de bu vesileyle üzdüğüm için de özür dilerim. Çünkü hiçbiri benim vesilemle saldırı görmeyi hak etmiyor bu olayda.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)