Milli İrade Platformu, Adalet Kurultayı'na tepki Gösterdi

CHP’nin Çanakkale’de düzenlediği Adalet Kurultayı'na Çanakkale Milli İrade Platformu, tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, adalet için dikilecek anıtın Çanakkale’ye değil, şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın makamına, FETÖ sanıklarının yargılandığı mahkemelerin önlerine yapılması istendi.  

Güncel 26.08.2017, 12:53 26.08.2017, 13:20
Milli İrade Platformu, Adalet Kurultayı'na tepki Gösterdi

Çanakkale Milli İrade Platformu adına açıklama yapan Suat Özen, "Milli mücadelenin dönüm noktası Çanakkale, birlik ve beraberliğin sembolü olarak anılırken, terör örgütleriyle yan yana yürüyenler tarafından bu görüntü bozulmak istenmektedir.

NE YAPARSANIZ YAPIN

Bir milletvekilinin, devlet sırrını ifşa etmesi sonucu aldığı mahkumiyet kararını protesto etmek için, sözde Adalet Yürüyüşü yapan ana muhalefet partisi genel başkanı, bu yürüyüşte kendisine eşlik edenler sayesinde amacını açık etmiş, gözler önüne sermişti. Adalet diyerek terör örgütlerinin temsilcileriyle yan yana yürümekte beis görmeyenler, şimdi de şehitler diyarı Çanakkale’mizde sözde bir kurultay düzenlemektedir. Aldığımız duyuma ve edindiğimiz bilgilere göre de, bu kurultay sonrası ilimizde Adalet Anıtı yapılmak istenmektedir. Çanakkale; bağımsızlığın en şanlı direnişi, birlik ve beraberliğin en güçlü çimentosudur. Ne yaparsanız yapın, bunu bozamayacaksınız. Bugün adalet anıtı peşinde koşanlar; şehitler diyarı diyerek övündüğümüz Çanakkale’mizde Cumhuriyetin ön sözünü yazan 250 bin şehidimizin anısına dair şehirde bir anıt veya bir alan yoktur. 15 Temmuz’daki şanlı direnişin anısına iskele meydanına 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi ismi verilmemiştir. Ayrıca 60 yıldır Çanakkale’yi yöneten zihniyet, İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un anısının da yaşatılacağı bir yer bulamamıştır" dedi.

"NASIL OLSA YÜRÜMEYE DE ALIŞTINIZ"


Çanakkale Milli İrade Platformu temsilcileri olarak CHP'ye ve temsilcilerine seslenen Özen, "Adalet için anıt yapılacak yer arıyorsanız, biz size yol gösteririz. Nasıl olsa yürümeye de alıştınız, İstanbul Adalet Saray'ına gidin. O anıtı, makamında katledilip şehadete yürüyen Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın makamına yapın. O anıtı, sizin bugün burada demokratik bir şekilde kurultay yapmanız için, ülkemizin karanlık geceden aydınlığa ulaşması için daha da önemlisi vatan için 249 şehidin katillerinin yargılandığı mahkemelerin önlerine yapın. Kontrollü yürüyüşünüz ve kontrollü kurultayınız ile sindire sindire demokrasiyi yaşadığımız ülkemize operasyon çekenlere, varlığımıza ve birliğimize kast edenlere baston olup, aziz şehitlerimizi daha fazla incitmeyin" diye konuştu.

SEN ADALETİ ARAMA


 CHP'nin Çanakkale'de düzenlediği "Adalet Kurultayı" öncesi, şehrin bazı noktalarına pankartlar asıldı. Pankartlarda Kılıçdaroğlu ve CHP’li Elif Doğan Türkmen’e gönderme yapıldı. 
"Kontrollü başkan" ibaresinin yer aldığı pankartlarda, yönleri gösteren oklardan birine "Adalet", ters istikametteki oka ise "Kılıçtaroğlu" yazıldığı görüldü. Kimin astığı belli olmayan pankartlarda 1 milyon 200 bin TL’lik faturası ile gündeme gelen CHP’li Elif Doğan Türkmen’e de gönderme yapıldı. Pankartta, "Abla sen adaleti arama. Sen arayınca 2 trilyon tutuyor. Sen çaldır kapat, adalet seni arasın" yazdığı görüldü. 

Yorumlar (0)