Alexa

MNG Turizm Prag Turları

MNG Turizm Prag Turları

Prag, Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biridir. Tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve içerisinde barındırdığı kültür karmaşası nedeni ile Prag, adeta bir yeryüzü cennetidir. Prag, genel olarak Masal Şehri ya da Avrupa’nın kalbi olarak adlandırılmaktadır.  Bunun kesinle haklı ve doğru bir tabir olduğunu söylemekte fayda vardır. Çünkü hiç bozulmamış tarihi dokusu, açık hava müzeleri, barok dönemini yansıtan kiliseleri şehre masalsı bir görünüş kazandırmaktadır.

Prag özellikle ülkemizden çok fazla ziyaretçinin tercih ettiği bir merkezdir. Bu kapsamda firmamız bu yöne özel paket tatil turları düzenler ve en iyi fiyatlarla bölgeye ulaşmanız sağlanır. MNG Turizmin uygun fiyatlı otel rezervasyonu ve uçak bileti seçeneklerinden şimdi online olarak faydalanabilirsiniz.

Lokasyon ve Ulaşım

Prag; Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan Prag, konum olarak Orta Avrupa’nın tam merkezinde bulunmaktadır. Batısında Almanya, doğusunda Polonya ve güneyinde Avusturya bulunan Prag, sınırının bulunduğu ülkeler dolayısı ile de birçok kültüre ve ırka ev sahipliği yapmaktadır. Doğal güzellikleri ile insanda bıraktığı etki oldukça büyük olsa da, Prag aslında o kadar da büyük bir şehir değildir. Vlatna Nehrini adeta ikiye bölen bu şehir, içerisinde bulunduğu yerleri ise yakınlıklarına göre numaralandırmıştır. Yani Prag’da bulunan yerler uzaklıklarına göre Prag1, Prag2 olarak adlandırılmaktadırlar. Bu sayıların büyüklüğü arttıkça, yerin merkeze olan uzaklığı da artmaktadır.

Prag uçak bileti arayışlarınız için firmamız size en iyi alternatifleri sunar. En iyi fiyatlarla otel rezervasyonu yaptırabilir, tatil paketi ve uçak bileti satın alabilirsiniz.

Prag’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Prag, birçok turistik mekana sahiptir ve bu mekanların başında şüphesiz Old Town meydanı gelmektedir. Old Town Meydanı, şehrin göbeğinde bulunan ve mimarisi ile adeta göz kamaştıran bir yerdir.

Charles Köprüsü

Charles Köprüsü, Prag’da mutlaka gidip görülmesi gereken yerlerden bir diğeridir. Şehrin ikiye böldüğü Vlatna nehri üzerinde yer alan bu köprü, şuanda sadece yaya trafiğine açıktır ve ziyaretçilerine eşsiz bir manzara sunmaktadır.

Prag Kalesi

Prag Kalesi, dünyanın en büyük kaleleri listesine adını yazdırmış, Guinnes Rekorlar Kitabında da en büyük antik kale olarak yer almıştır. Bu kale, genel algının dışında bir yapıya sahiptir. Yani sadece koruma ve güvenlik temel alınarak yapılmamış, mimarisi de göz ardı edilmemiştir.

Prag’a Ne Zaman Gidilir?

Prag, 4 mevsimi de hisseden, ılıman bir iklime sahiptir. Ilıman iklime sahip olması, bu şehri her zaman görülebilir kılan en büyük etkendir. Ancak özellikle Nisan ayı, turizmin canlandığı ve turistlerin en yoğun olduğu aydır. Bu nedenledir ki bu zamanlar şehrin en güzel zamanları olarak kabul edilmektedir. Prag tatili veya iş gezisi için Prag’a ulaşım için, size sunduğumuz ucuz uçak bileti ve tatil paketi fırsatlarını hemen değerlendirin. En iyi fiyatlarla tatil yapabilmeniz şimdi mümkün.

YORUM EKLE