Müdür Atamalarında 'Görevi Kötüye Kullanmaktan' ceza aldılar!

Türk Eğitim-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu; Haksızlığa uğrayan bir çok okul müdürünün görevine döndüğünü belirterek 'haksızlığın kimsenin yanına kar kalmayacağını' ifade etti.

Güncel 16.12.2015, 17:00 24.07.2016, 21:02
Müdür Atamalarında 'Görevi Kötüye Kullanmaktan' ceza aldılar!
Türk Eğitim-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent KuruoğluOkul Müdürlerinin haksız bir şekilde görevlerinden alınması hakında yaptığı basın açıklamasında; görevlerinden alınan okul müdürlerinin tüm suçlarının vatanını, milletini ve devletini sevmek olduğunu söyledi.

Adaletin yerini bulduğunu belirten Kuruoğlu, ilgili Milli Eğitim ilçe müdürlerinin 
görevi kötüye kullanmak suçundan gerekli cezayı aldıklarını ifade etti.

Türk Eğitim-Sen Samsun Şubei başkanı Levent Kuruoğlu'nun basın açıklaması şu şekilde:

Tüm suçları vatanını milletini ve devletini sevmek olan okul müdürlerine yapılan haksızlık üzerine sendikamız tarafından hukuk mücadelesi başlatılmıştır. Yandaş bir sendikanın güdümüne girmiş tetikçi İlçe 
Milli Eğitim
 Müdürleri ve Şube Müdürleri çoğunu tanımadıkları, beraber görev yapmadıkları, okul müdürlerine düşük puanlar vererek görevden alınmalarını sağlamış, yerlerine yandaşların atanmasını sağlayacak şartlar oluşturmuşlardır. Milli Eğitim Tarihine idareci kıyımı olarak geçen ülke genelinde binlerce idarecinin görevden alınması ile sonuçlanan bu süreç Milli Eğitim Bakanlığının tüm hafızasını da yok etmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı torpilin yandaşlığın adam kayırmanın merkezi haline gelmiştir. Bu yandaş sendika tarafından tüm kurum tek özellikleri torpilli olmaları olan liyakatsız kişilere peşkeş çekilmiştir. Ülkemizin gelecek nesillerini yetiştirme görevi olan Milli Eğitim Bakanlığı ne yazık ki bir kaosa sürüklenmiştir.

TÜRK ADALETİ MÜDÜRLERİMİZİN HAKSIZLIĞA UĞRADIĞINA HÜKMETMİŞTİR

Örneğin Samsun genelinde 194 okul müdürü görevden alınmıştır. Yaşananlar üzerine Türk Eğitim Sentarafından açılan davalar sonucunda Yüce Türk Adaleti okul müdürlerimizin haksızlığa uğradığına hükmetmiştir. Bir çok okul müdürümüz görevlerine dönmüşlerdir. Ancak bu puanlamaları yapan ilçe Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürlerinin cezalandırılması böylece haksızlığın kimsenin yanına kar kalmayacağının bilinmesi için açtığımız davalar sonucunda ilk karar Samsun Bafra ilçesinde çıkmıştır. Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu ve Şube Müdürü Ali Gül hakkında Bafra 3. Asliye Ceza Mahkemesinde açılan dava sonucunda ilgililer suçlu bulunmuşlardır. Her iki sanığa da ayrı ayrı 6 Ay 7 Gün hapis cezası verilmiştir. Ayrıca cezanın infazından sonra 93 gün süreyle kamu görevinden kaynaklanan yetkilerinin kullanması yasaklanmıştır.

Bu karar okul müdürlerinin nasıl bir haksızlığa uğradığını tescil eden bir karar olmakla birlikte kamuoyu vicdanını da rahatlatmıştır.

Güce arkasını dayayarak haksızlık hukuksuzluk yapanların bile beklenen sondan eninde sonunda kaçamayacakları görülmüştür. Bafra'da verilen kararın tüm Türkiye'ye örnek teşkil etmesini diliyorum.
Yorumlar (0)