Muhammet Birinci: Maaş Farkı Ve Nöbet Ücretleri Hala Ödenmedi!

Hürriyetçi Sağlık Sen Genel Başkanı Muhammet Birinci, sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerinin hala yatırılmadığını öne sürerek, bir an önce ödenmesini istedi.

Güncel 01.02.2022, 14:47 01.02.2022, 15:24
Muhammet Birinci: Maaş Farkı Ve Nöbet Ücretleri Hala Ödenmedi!

Sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerinin hala yatırılmadığını kaydeden Hürriyetçi Sağlık Sen Genel Başkanı Muhammet Birinci, yaptığı yazılı basın açıkamasında, Beklentilerinin, maaş farklarının ve nöbet ücretlerinin bir an önce ödenmesi olduğunu söyledi.

Sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerinin hala yatırılmamış olmasının bir çok mağduriyete neden olduğunu öne süren Sağlık Sen Genel Başkanı Muhammet Birinci'nin açıklaması şöyle:

Lütuf Değil, Kazanılmış Haklar...

"Teşekkürü değil, insanca yaşamayı hak eden sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına reva görülen ücret artışı, ne yazık ki yoksulluk sınırının altında bırakılmıştır. Gerçek enflasyonun altında ezilen çalışanları görmezden gelenler her geçen gün çalışanların karşısına yeni sorun ve mağduriyetler çıkarmaya devam ediyor. Bazı illerimizde maaş farklarının ve sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerinin hala yatırılmamış olması, bir çok çalışanın mağduriyetine ve belirsizlik ortamı nedeni ile endişe içine girmesine neden olmuştur. Beklentimiz, maaş farklarının ve nöbet ücretlerinin bir an önce ödenmesidir.  Çalışanlar Lütuf Değil, Kazanılmış Haklarını İstiyor"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)