Muhittin Böcek Kimdir, korona virüsü Yendi mi?

17 Ağustos'ta Covid-19 testinin pozitif çıkması ile birlikte tedavi altına alınan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Peki Muhittin Böcek kimdir, kaç yaşında nerelidir?

Güncel 24.10.2020, 20:27
Muhittin Böcek Kimdir, korona virüsü Yendi mi?

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek korona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından vatandaşlar kim olduğunu merak etmeye başladı. 7 Eylül'den bu yana uyutulan Muhittin Böcek ile ilgili gelen haberlerin iyi olmadığı belirtildi. Muhttin Böcek'in hastalığı bütün mücadelelere rahmen ciddiyetini koruduğu bilgisine ulaşıldı.

Bir taraftan Korona virüs tedavisi devam ederken diğer taraftan astım rahatsızlığı ve akciğerlerindeki yırtılma nedeniyle tedbir amaçlı uyutulan Böcek, Bakan Fahrettin Koca'nın isteği üzerine hastanaye sevkedildi. Vatandaşlar tarafından sevilen Muhittin Böcek'in hayatı merak ediliyor. Peki Muhittin Böcek kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Son olarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile ilgili Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nden yapılan günlük bilgilendirme açıklamasında, "Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Muhittin Böcek'in yoğun bakımdaki takip ve tedavisi devam etmektedir. Son dönemde olumlu gelişmeler olmakla birlikte enfeksiyon bulguları devam etmekte, durumu ciddiyetini ve kritikliğini korumaktadır" ifadesi kullanıldı. 

Muhitten Böcek Kimdir?

1962 yılında Konyaaltı’nın Uncalı Mahallesi’nde doğan Muhitten Böcek, İlk, orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamlamasının ardından Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümlerini bitirerek Ahmet Yesevi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisans Programına devam etti. Siyaset hayatı süresince 4 dönem Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı görevi yapan Muhitten Böcek,  Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB), Konyaaltı Turizm ve Eğitim Geliştirme Vakfı (KONTEV) Yönetim Kurulu ve Konyaaltı Kent Konseyi Başkanlığı görevlerine devam etmektedir. 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde seçilerek CHP'den Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olan Evli ve bir çocuk babası Muhittin Böcek, doğduğundan bu yana Konyaaltı’nda yaşıyor ve Konyaaltı’nı çok iyi tanıyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu