Murat AKKUŞ, 'Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a Suç Duyurusunu Kınadı

Murat Akkuş, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma hutbesinde İslam’ın en temel yasaklarından birisi olan zina ve eşcinselliğin Kur’an’da lanetlendiğini söylemesinden dolayı suç duyurusunda bulunulmasını kınayarak Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın yanında olduklarını söyledi  

Güncel 28.04.2020, 02:36 28.04.2020, 03:07
Murat AKKUŞ, 'Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a Suç Duyurusunu Kınadı

Diyanet-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Murat AKKUŞ, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma hutbesinde İslam’ın en temel yasaklarından birisi olan zina ve eşcinselliğin Kur’an’da lanetlendiğini söylemesinin ardından  İnsan Hakları Derneği tarafından suç duyurusunda bulunulmasını kınadı. Akkuş, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın yanında olduklarını belirtti.

ŞUURSUZCA YAPILAN SALDIRIYA KARŞIYIZ!

İman ve hakikat ölçülerini her alanda ve herkese hatırlatmaya çalışan Prof. Dr. Ali Erbaş'a yapılan saldırıyı kınadıklarını belirten Murat Akkuş, Konuyla ilgili basın açıklaması yaparak, "Kurumumuz Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye'nin en güzide ve saygın kuruluşlarından birisidir. Bizler “Diyanet-Sen ailesi olarak dün olduğu gibi bugün de tüm ümmet coğrafyasına hizmet eden, mazlumların, çaresizlerin çaresi olan, zulme dur diyen, iman ve hakikat ölçülerini her alanda ve herkese hatırlatmaya çalışan Diyanetimize ve kurumumuzun değerli Başkanına şuursuzca yapılan saldırılara karşıyız .Bu saldırı sahiplerini kınıyor ve kendilerini vicdan muhasebesine davet ediyoruz. " dedi.

BU SALDIRIYI KINIYORUZ!

“Diyanet İşleri Başkanı'nın her zaman yanında olduklarını ve yine tek yürek yanında olmaya devam edeceklerini belirten Diyanet-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Murat AKKUŞ, "Güdülen amaç; Diyanet İşleri Başkanlığının ve başkanlarının yıpratılmaya çalışılmasıdır. Sözde İnsan Hakları Derneğinin bu kişilerin sözcülüğünü yaparak Diyanet İşleri Başkanımız hakkında suç duyurusunda bulunmasını esefle kınıyor, sonuna kadar Diyanet İşleri Başkanı'mızın yanında olduğumuzun da her daim bilinmesini bilinmesi istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

HABERİN GEÇMİŞİ:

Diyanet İşleri Başkanlığı I. Hukuk Müşaviri Selami Açan tarafından, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verilen suç duyurusu dilekçesinde, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Ankara Hacı Bayram-ı Veli Camiinde, “Ramazan: Sabır ve İrade Eğitimi” konulu Cuma hutbesi anımsatıldı. Erbaş'ın hutbede "Ey insanlar! İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesi. Yılda yüzbinlerce insan gayri meşru ve nikâhsız hayatın İslami literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu Hiv virüsüne maruz kalıyor. Geliniz, bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim" şeklinde halka İslam'ın evrensel emir ve mesajlarını ilettiği bildirildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)