Musa Akkaş, Cumhuriyete ve Bayrağımıza Sahip Çıkıyoruz!

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi, 23 Ekim 2019 tarihinde Ankara 1 No’lu Şube ODTÜ Temsilciliğinin düzenlediği “Cumhuriyete ve Bayrağımıza Sahip Çıkıyoruz” konulu basın açıklamasına destek verdi.

Güncel 23.10.2019, 15:32 23.10.2019, 15:54
Musa Akkaş, Cumhuriyete ve Bayrağımıza Sahip Çıkıyoruz!

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi, Ankara 1 No’lu Şube ODTÜ Temsilciliğinin düzenlediği “Cumhuriyete ve Bayrağımıza Sahip Çıkıyoruz” konulu basın açıklamasına destek vererek, ODTÜ Bilim Ağacı önünde bir araya geldi. Türk Eğitim-Sen üyeleri ellerinde Türk bayrakları ile Mehmetçiğimize destek sloganları attı.

Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş, Genel Başkan Yardımcıları Cengiz Kocakaplan ile Selahattin Dolgun, TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Ankara Şube Başkanları ve şube yönetim kurulu üyeleri, ODTÜ çalışanları ve üyeler katıldı.

Türk Eğitim Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş, yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin 96’ıncı yaşını kutlayarak sözlerine başladı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kolay kurulmadığını vurgulayan Akkaş “Cumhuriyete sadakatle bağlıyız ve bu sadakat nesilden nesile aktarılarak, ilelebet sürecektir!” dedi.

Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı, Barış Pınarı Harekatı’nın önemine dikkat çeken Akkaş, “Bu operasyonlarla amaç terör tehdidinin ortadan kaldırılarak, bölgemizde ve ülkemizde huzurun sağlanması, Suriyeli mültecilerin sağ salim evlerine dönmeleridir. Bu noktada yanı başımızda yaşananlara gözümüzü kapatmamız mümkün değildir. Milli varlığımızın devamı, üniter yapımız, bekamız buna bağlıdır. Kısacası bu bir var oluş mücadelesidir” dedi.

DESTAN YAZILMIŞTIR

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın bu yıl 96’ıncı yıl dönümünü kutladıklarını, Cumhuriyet; Türk milletinin karakteri, yaşam biçimi olduğunu ifade eden Akkaş, "Cumhuriyet; bağımsızlığımız, bayrağımız, şehitlerimiz, hakkaniyetli yönetim, demokrasi, temel hak ve özgürlüklerdir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kolay kurulmamıştır. Her türlü talana, bozguna, işgale karşı anasının duasıyla, eşinden ve kundaktaki bebesinden aldığı güç ile aziz vatan toprakları için bedel ödemeye giden yiğitler; gerek cephede gerek cephe gerisinde korkusuzca mücadele eden kadınlar, çocuklar, dedeler, nineler sayısız destan yazmıştır." dedi.

“Kim bu cennet vatan uğruna olmaz ki feda?”

Ülkenin emperyalistler tarafından dört bir koldan kuşatıldığında, Türk milleti, zekâsı kılıçtan keskin, yönetim kabiliyeti ile kendisine hayran bırakan, eşsiz lider Atatürk önderliğinde, en karanlık dehlizlerin hizmetkârlarını imanı, bağımsızlık hasreti ve eşsiz inancı ile bozguna uğrattığını belirten Musa Akkaş, "Yoktan var eden, yoksulluğa, teçhizat eksikliğine rağmen müthiş bir direniş gösteren kahraman ecdadımız kurtuluş mücadelesi neticesinde dünyanın en acımasız devletlerini dize getirmiştir. Bu kutlu mücadele, Cumhuriyetin ilanı ile birlikte daha da anlamlı hale gelmiştir. Modern, yüzü aydınlığa dönük, çağdaş değerlerle bezenmiş Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Atamızın Türk milletine bıraktığı en değerli mirastır. Cumhuriyete sadakatle bağlıyız ve bu sadakat nesilden nesile aktarılarak, ilelebet sürecektir! Bizler Türk olmakla gurur duyan, vatan sevdasını “Kim bu cennet vatan uğruna olmaz ki feda?” diye anlatan, bayrağımızı “Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim” diye tarif eden bir ecdadın çocuklarıyız. Tarihimiz yüz akımızdır. Dolayısıyla gurur duymak da en tabii hakkımızdır." dedi.

Vatan; kahpe pusularda, milletimizin geleceği kararmasın diye gencecik yaşında solanların memleketidir. Bugün üzerinde huzur ve güven içinde yaşadığımız bu topraklar, en ağır bedeller ödenerek elde edilmiş dünyanın en kıymetli vatanıdır.

Türk Eğitim Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş Açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Unutulmamalıdır ki; bu toprakların vatan yapılmasında dış mahfillere karşı dik duruş vardır, bağımsızlık ateşinin hiç sönmemesi, işgalci devletlere tüm ruhuyla direnen Türk milletinin azmi vardır. Bu nedenle ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz imparatorluk bakiyesi topraklarımızın, bizi biz yapan bayrağımızın ve dünyada hiçbir şeye değişilmeyecek bağımsızlığımızın önemi çok büyüktür. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalması için her birini son nefesimize kadar korumak önemli bir sorumluluğumuzdur.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına doğru yaklaşırken, emperyalist güçler tarafından 100 yıllık hesabın açılmış olduğunu da görüyoruz. Hem sınırlarımız içinde hem de sınır ötesinde terörist faaliyetler güvenliğimizi tehdit etmektedir. Yıllardır terör belası ile mücadele eden Türk milleti, huzuruna, birliğine, bütünlüğüne çöreklenen leş kargalarını bertaraf etmek için Mehmetçiğimize tam destek vermektedir. Biliyoruz ki;

Vatan yoksa millet yok!

Vatan yoksa bayrak yok!

Vatan yoksa namus yok!

Bakınız Suriye’ye, Irak’a, Afganistan’a… Emperyalist devletlerin güç savaşı neticesinde Ortadoğu kan gölünün ortasında alev alev yanmaktadır. Yerinden, yurdundan edilen insanlar ülkemize sığınmıştır. Demokratik olduğunu iddia eden, insan hak ve özgürlüklerinden dem vuran ülkeler bu yangını televizyon karşısında izlerken, Türkiye mültecilere kucak açmıştır." dedi.

Bölgede kirli hesaplar asla başarıya ulaşamayacaktır.

Teröre her türlü lojistik destek sağlayan, terörü adeta kudurtan, teröristleri besleyip, büyütenler de  bu sözde demokratik devletler olduğunu belirten Akkaş, "100 yıllık hesabı açmak için harekete geçen bu güçler, kukla olarak kullandığı terör örgütleri ile bize yeni bir bedel ödetmeye, binlerce yıldır şehitlerimizin kanıyla sulanan vatanımızı yok etmeye çabalamaktadır. Bölgemizdeki bu kirli hesaplar asla başarıya ulaşamayacaktır. Nasıl geçmişte İnönü Savaşları’nda, Çanakkale’de, Sakarya Meydan Muhaberesinde, Kurtuluş Savaşı’nda, Büyük Taarruz’da ve daha nice savaşta kudretimizi yedi düvele gösterdik, bugün de aynı azim, kararlılık ve inanç içindeyiz. Türkiye’yi ateş sarmalına çekmeye çalışan dış güçlere ve destekçilerine boyun eğmemek ise şerefli Türk milletinin en önemli sorumluluğudur." dedi.

Barış Pınarı Harekâtına Karşı kara propogandalar hız kazandı

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin teröre karşı çok kapsamlı bir mücadele yürüttüğüne işaret eden Akkaş, "Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı Harekâtı, son olarak Barış Pınarı Harekâtı, sınırlarımızı korumak ve terör unsurlarından arındırmak, birliğimize yönelik tehditleri, bölücü akımları ortadan kaldırmak noktasında çok önemlidir. Ne yazık ki son günlerde Barış Pınarı Harekâtını güçsüzleştirmeye, değersizleştirmeye yönelik söylemler, kara propagandalar hız kazanmıştır.  

Terör operasyonunu savaş olarak nitelendirerek, bunun üzerinden barış tellallığı yapan çeşitli güruhların açıklamaları kamuoyuna yansımaktadır. Bunların kime, neye hizmet ettiğini, kimlerin safında yer aldığını aziz Türk milleti çok iyi tahlil etmektedir. Türk milletinin bu harekâta verdiği destek apaçık ortadadır. Milletimiz ayrıştırılmaya asla geçit vermeyecek; acıdan, kandan, gözyaşından beslenen terör ve destekçilerini içinde barındırmayacaktır. Unutulmamalıdır ki; kahraman Mehmetçiğimiz bugün sadece terör unsurları ile mücadele etmiyor, küresel güçlerin yeniden tanzim etmeye çalıştığı coğrafyada bu kez toprak kaybetmemenin mücadelesini veriyor. Bu operasyonlarla amaç terör tehdidinin ortadan kaldırılarak, bölgemizde ve ülkemizde huzurun sağlanması, Suriyeli mültecilerin sağ salim evlerine dönmeleridir. Bu noktada yanı başımızda yaşananlara gözümüzü kapatmamız mümkün değildir. Milli varlığımızın devamı, üniter yapımız, bekamız buna bağlıdır. Kısacası bu bir var oluş mücadelesidir." dedi.

Dualarımız Mehmetçiğimizledir

Barış Pınarı Harekâtı’nda Türk ordusunun hedefi, 32 kilometre derinliğinde güvenli bölge oluşturulması ve terörden arındırılması olduğunu, terör örgütünün çekilmesi ve bölgenin Türk Silahlı Kuvvetlerinin kontrolünde olması konusunda ABD ile mutabakat sağlandığını ve operasyona ara verildiğini belirten Akkaş, "Milli Savunma Bakanlığı, verilen sürenin sonunda ABD tarafından teröristlerin bölgeden çekilmesinin tamamlandığının bildirildiğini açıkladı. Öte yandan Türkiye ile Rusya arasında da mutabakat imzalandı. İşte tüm bu mutabakatlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tarihi bir başarısıdır. Sahadaki askeri varlığımız, masadaki gücümüzü sağlamaktadır. Bu başarı hiçbir ucuz söylemle karalanamaz. PKK üzerinden bir terör koridoru oluşturulması hesabına darbe vurulmuştur. Şimdi sıra güvenli bölgenin kurulması ve kontrolündedir." dedi.

Akkaş, "Tüm terör tehdidinin sınırlarımızdan tamamen yok edilmesi en büyük arzumuzdur. Türk Eğitim-Sen olarak bu süreçte dün ve bugün olduğu gibi yarın da koşulsuz, amasız, şüphesiz devletimizin yanında olacağız." şeklinde ifadeleri ardından konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

Türk milleti geçmişte olduğu gibi, bugün ve yarın da bu pespayelere geçit vermeyecek, her türlü saldırıya, kirli tezgâha karşı Cumhuriyetimiz, devletimiz, bayrağımız, vatanımız, milletimiz için şerefle mücadele etmeye devam edecektir.

Bizler bu topraklarda huzurlu ve mutlu yaşayalım, birliğimiz, dirliğimiz zarar görmesin diye canlarını feda eden şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, acılı ailelerine, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun! Gazilerimize de sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Dualarımız Mehmetçiğimizledir.

Ayrıca Cumhuriyetimizin 96’ıncı yılını da gururla kutluyor; bu cennet toprakları Türk milletine vatan yapan Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, yol arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.”

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 31 66
2. Trabzonspor 31 62
3. Sivasspor 32 57
4. Beşiktaş 31 53
5. Galatasaray 32 52
6. Alanyaspor 32 51
7. Fenerbahçe 32 50
8. Gaziantep FK 32 42
9. Antalyaspor 32 41
10. Göztepe 32 39
11. Kasımpaşa 32 39
12. Gençlerbirliği 32 36
13. Malatyaspor 31 32
14. Denizlispor 31 32
15. Çaykur Rizespor 32 32
16. Kayserispor 32 32
17. Konyaspor 31 30
18. Ankaragücü 32 29
Takımlar O P
1. Hatayspor 33 63
2. Erzurum BB 33 59
3. Adana Demirspor 33 58
4. Akhisar Bld.Spor 33 57
5. Bursaspor 33 56
6. Fatih Karagümrük 33 53
7. Altay 33 51
8. Keçiörengücü 33 47
9. Ümraniye 33 44
10. Giresunspor 33 44
11. Menemen Belediyespor 33 43
12. İstanbulspor 33 40
13. Balıkesirspor 33 38
14. Altınordu 33 36
15. Boluspor 33 30
16. Osmanlıspor 33 27
17. Adanaspor 33 21
18. Eskişehirspor 33 12
Takımlar O P
1. Liverpool 35 93
2. Man City 35 72
3. Chelsea 35 60
4. Leicester City 35 59
5. M. United 34 58
6. Wolverhampton 35 55
7. Sheffield United 35 54
8. Tottenham 35 52
9. Arsenal 35 50
10. Burnley 35 50
11. Everton 35 45
12. Southampton 34 44
13. Newcastle 35 43
14. Crystal Palace 35 42
15. Brighton 35 36
16. West Ham 35 34
17. Watford 35 34
18. Bournemouth 35 31
19. Aston Villa 35 30
20. Norwich City 35 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 35 80
2. Barcelona 36 79
3. Atletico Madrid 36 66
4. Sevilla 36 66
5. Villarreal 35 57
6. Getafe 35 53
7. Athletic Bilbao 36 51
8. Real Sociedad 35 51
9. Valencia 36 50
10. Granada 35 50
11. Osasuna 36 48
12. Levante 36 43
13. Real Betis 36 41
14. Real Valladolid 36 39
15. Eibar 36 39
16. Celta de Vigo 36 36
17. Deportivo Alaves 35 35
18. Leganés 36 32
19. Mallorca 36 32
20. Espanyol 36 24