MÜSİAD Kadın Diyarbakır Annelerine Destek Verdi

MÜSİAD Kadın, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi başlatan annelerle bir araya geldi MÜSİAD Kadın Başkanı Müge Öz, vicdan sahibi her vatandaşımızın bu durum karşısında haklı bir tepkide bulunduğuna dikkat çekti.

Güncel 15.09.2019, 02:36
MÜSİAD Kadın Diyarbakır Annelerine Destek Verdi

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi başlatan annelerle bir araya gelen MÜSİAD Kadın, eylemlere destek vermek amacıyla Diyarbakır’a gitti. Terör örgütü PKK’nın, bölgedeki Kürt gençlerini kandırarak dağa götürdüklerine dikkat çeken üyeler toplumsal birliğin ve kardeşlik hukukunun yeniden tesis edilmesi adına önemli mesajlar verdi.

Halk nezdinde hiçbir meşruiyeti yoktur.

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde açıklamalarda bulunan MÜSİAD Kadın Başkanı Müge Öz, vicdan sahibi her vatandaşımızın bu durum karşısında haklı bir tepkide bulunduğuna dikkat çekerek, “Son yıllarda giderek zayıflayan halk desteğini, gençlerimizi dağa kaçırıp ellerine silah vererek örtbas etmeye çalışan terör örgütünün, halk nezdinde hiçbir meşruiyeti yoktur. Çocukları kaçırılan 3 ailenin haykırışıyla ülke gündemine ateş gibi düşen terör örgütünün bu insanlık dışı tavrı karşısında bugün 23 ailenin ortak isyanına ve vicdan sahibi her vatandaşımızın haklı öfkesine tanık oluyoruz.” dedi.

Annelik Özel Bir Duygudur

Anneliğin siyaset üstü bir kavram olduğuna belirten Müge Öz, “Annelik; hiçbir siyasi düşünce, politik manevra ya da ideolojinin gölgesinde kalamayacak kadar özel bir duygudur. Dolayısıyla, çocuklarına kavuşmak için endişe ve korkuyla bekleyen annelerimizin yardım çığlıklarının, ayrım yapmaksızın her kesimde yankı bulması gerekiyor. Gençlerimizin, terör örgütü tarafından vahşi emellere alet edilmesi, sadece annelerinin değil, tüm toplumun ortak kaygısı olmalıdır.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)