Mustafa Torumtay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle yazılı basın açıklaması yayımladı.

Güncel 28.10.2021, 12:21 28.10.2021, 12:57
Mustafa Torumtay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı

Mustafa Toruntay, "Cumhuriyet, hem millî birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük teminatı hem de milletimizi muasır medeniyet seviyesine ulaştıracak adımların en önemlisidir." dedi.

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı basın açıklamasında, Türk milletinin çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkma çabasının simgesi olan Cumhuriyetin her alanda ilerleyişin kaynağı ve ulusal birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi olduğunu söyledi.

Cumhuriyet, Millî birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük teminatıdır

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Toruntay: “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yılını kutladığımız bugün, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden daha çok önem vermekteyiz. ” dedi.

98 yıl önce bugün, destansı bir savaştan çıkan Türk Milleti’nin, ortaya koyduğu büyük bir fedakârlık ve kahramanca bir mücadele sonucunda Cumhuriyetin kurulduğunu vurgulayan Toruntay yazılı açıklamasında şunları kaydetti :

“Cumhuriyetimiz, 2200 yıllık devlet geleneğimiz ile yaşadığımız coğrafyadaki bin yıllık Selçuklu ve Osmanlı mirasının, o günün zor şartlarında elde edilmiş bir kazanımdır. Büyük bir değişim ve ilerlemenin öncüsü olan cumhuriyet, insanımızın kendi kendini yönetebilmesinin ve egemenliğin sadece millete dayalı hale getirilmesinin en büyük teminatı ve güvencesi olmuştur.

Cumhuriyet, millî birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük teminatıdır

Ülkemiz için bir dönüm noktasını ifade eden bu bayram, milletimiz için her geçen gün daha büyük bir önem kazanmaktadır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyet, hiç şüphesiz, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir. İlan edildiği günden beri Türk milletinin çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkma çabasının simgesi olan Cumhuriyet, hem her alanda ilerleyişin kaynağı, hem ulusal birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi olmuştur. Herkes şunu iyi bilmelidir ki; dün olduğu gibi bugün de birlik-beraberlik temelleri üzerine kurduğumuz çağdaş ve demokratik Türkiye’yi, İstiklâlimizin ve istikbalimizin sembolü olan Cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak, onu gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdi, bugün de aynı duygu ve özveriye sahiptir. Türk milletinin özgüvenini ve hep birlikte güçlü yarınları kurma iradesini yansıtan Cumhuriyet, hem millî birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük teminatı hem de milletimizi muasır medeniyet seviyesine ulaştıracak adımların en önemlisidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, büyük milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün kurucu kahramanları ve bugüne kadar vatan toprağına verilen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, hepsine Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)