Mustafa Toruntay 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı Yayımladı

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay 10 Kasım Atatürk’ü anma günü mesajı yayımladı.

Güncel 08.11.2021, 19:24
Mustafa Toruntay 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı Yayımladı

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay’ın, “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajında Ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle yad etti.

Mustafa Toruntay, Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 83 yıldönümünde özlem, minnet ve rahmetle andıklarını ve Atatürk tüm dünyaya Işık tutan bir lider olduğunu söyledi.

BAĞIMSIZLIĞIMIZIN MİMARI

Atatürk, yalnızca ülkesine değil, özgürlük ve bağımsızlık için mücadele eden bütün ülkelere ilham verdiğini belirten Koruntay,

yazılı basın açıklamasını şöyle sürdürdü:"Yaktığı özgürlük ve bağımsızlık ateşiyle, vatan sevgisiyle kurduğu cumhuriyet güvencemizdir. Mustafa Kemal Atatürk'ün önünde saygıyla eğiliyoruz. "Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün sözlerini bir kez daha hatırlayalım, "En büyük mirasım" dediği akıl ve bilimin ışığında yürümeye devam edeceğiz. Bu anlamda Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıl dönümünde şükranla anmaktayız.” ifadelerini kullandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk milletinin Anadolu topraklarından silinmek istendiği dönemde, Aziz Milletimizin hür ve bağımsız yaşayabileceği Türkiye Cumhuriyeti'ni kurduğunun altını çizen Mustafa Toruntay son olarak şunları kaydetti:

Cumhuriyetimizi muhafaza ve müdafaa kararlılığımızı tazeleyeceğiz

“Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle Kurtuluş Savaşı'nı zaferle sonuçlandırmış, bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir. Atatürk, yalnızca kazandığı zaferler ve bize kazandırdığı eserlerle değil aynı zamanda engin düşünceleriyle ortaya koyduğu fikirlerle başta milletimiz olmak üzere tüm dünyaya ışık tutan bir liderdir. İşte bugün vefatının yıl dönümünde hem Atatürk’ün aziz hatırasını, bir kere daha hatırlayacağız hem de Cumhuriyetimizi muhafaza ve müdafaa kararlılığımızı tazeleyeceğiz. Bu duygularla, hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesinde gücünü Türk Milleti’ne olan inanç ve güveninden alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 83. yıl dönümünde bir kez daha şükran, minnet ve saygıyla anıyorum. Ruhu şâd olsun!”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)