Nazif Yılmaz Kimdir, Nerelidir?

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığı'na atandı. Nazif Yılmaz'ın hayatı ve görev aldığı kurumlar merak ediliyor.

Güncel 08.01.2022, 12:02 08.01.2022, 12:26
Nazif Yılmaz Kimdir, Nerelidir?

Nazif Yılmaz Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığı'na atandı. Nazif Yılmaz kimdir, aslen nereli? Yeni Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Nazif Yılmaz hangi görevlerde bulunduğu merak ediliyor. Peki, Hazif Nazif Yılmaz nerelidir, kaç yaşındadır?

 Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığı'na Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz"ın atama kararı resmi gazetede yayımlandı.

Dr. Nazif Yılmaz, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olan Nazif Yılmaz kimdir, hangi okullardan mezun olmuştur?

NAZİF YILMAZ KİMDİR?

1971 senesinde Kayseri - Develi´de dünyaya gelen Nazif Yılmaz, Lise öğrenimini Develi İmam Hatip Lisesi´nde (1988), lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi´nde (1993) tamamladı.

Lisans eğitimi sırasında hafızlık yapan Nazif Yılmaz, Yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı'nda, doktora çalışmasını da Din Eğitimi Anabilim Dalı´nda "İmam Hatip Liselerinde Kur´an-ı Kerim Öğretiminde Yeni Yöntemler ve Materyal Kullanımı" adlı tezi ile Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi´nde tamamlamıştır. Nazif Yılmaz ayrıca 2 Ocak 2014 tarihinden itibaren Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü olarak görevini üstlenmektedir.

2010-2012 yıllarında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünde İmam Hatip Liseleri Eğitim Koordinatörü olarak iki yıl görev yapmış olan Nazif Yılmaz, 2009-2010 öğretim yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi´nde misafir öğretim görevlisi olarak Arapça dersleri vermiştir. 1995 senesinde İstanbul-Sultanbeyli İmam Hatip Lisesi´ne, İHL meslek dersleri öğretmeni olarak atanmıştır.

Yılmaz, 1993-1995 seneleri arasında Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Bulgaristan Şumnu İmam Hatip Lisesine Meslek Dersleri öğretmeni ve yurt yöneticisi olarak görevlendirilmiştir.

NAZİF YILMAZ KİTAPLARI VE ESERLERİ NEDİR?

  • Yaz Kur´an Kurslarında Eğitimde Kalite Rehberi, 
  • İmam Hatip Liselerinde Meslek Dersleri Öğretimi Nasıl Olmalı? 
  • İnteraktif CD destekli Tecvit ve Kur´an-ı Kerim Öğretim Seti, 
  • Kısa Elif-Bâ, DEM Yayınları
  • Çocuklar için "Benim Güzel Dinim" Serisi 
  • Milli Eğitim Bakanlığı İmam Hatip Liseleri Kur´an-ı Kerim Ders Kitabı Lise 1-2, 
  • Millî Eğitim Bakanlığı ortaokullar, imam hatip ortaokulları ve ortaöğretim kurumları Seçmeli Kur´an-ı Kerim Ders Kitapları 
  • İnteraktif Kur´an Öğretim Materyali 
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)