“Neden İzmir’de patlama olmuyor”

İzmir Barosu, “Neden İzmir’de patlama olmuyor”, “Yoksa gavur gavura rahat rahat yaşıyorlar mı” paylaşımlarına suç duyurusunda bulundu.

Güncel 16.12.2016, 12:57
“Neden İzmir’de patlama olmuyor”

İstanbul Beşiktaş’ta, terör örgütünün bombalı saldırı sonucu sonrası sosyal medyadan E.Ş. isimli kadın “Neden İzmir’de patlama olmuyor” şeklinde yaptığı paylaşımına suç duyurusunda bulunuldu.

İzmir Barosu’nun suç duyurusu dilekçesinde,E.Ş. adında bir sosyal medya kullanıcısı açıkça halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekte, aşağılamakta ve nefret suçu işlemektedir” denilerek, adı geçenin yaptığı paylaşımın TCK’nın 216. maddesinde ifade edilen “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçunun unsurlarını oluşturduğu ifade edildi. Yine dilekçede “Düşünce özgürlüğünün demokratik toplumlardaki mutlak sınırı ise ‘şiddet’ tir. ifadelerine yer verildi.

İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “İzmir’e ve İzmirlilere yapılan bu hakareti içimize sindirmemiz mümkün değildir. Kurtuluş Savaşı’nın ilk kurşununun atıldığı, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘bütün cihan işitsin ki efendiler, artık İzmir hiçbir kirli ayağın üzerine basamayacağı kutsal bir topraktır!’"dedi.
 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)