O Kahraman Askerin Ailesi Konuştu (Kızılelma'yı Bilinçli Söyledi)

'Zeytin dalı' operasyonu kapsamında Afrin Operasyonuna katılan ve kendisine "İstikamet neresi?" diye sorulduğunda "Kızıl Elma" cevabını veren Uzman Çavuş Mehmet Kuzu'nun ailesi konuştu.

Güncel 25.01.2018, 00:09 25.01.2018, 01:01
O Kahraman Askerin Ailesi Konuştu (Kızılelma'yı Bilinçli Söyledi)

Afrin Zeytin dalı operasyonu katılan Uzman Çavuş Mehmet Kuzu'nun söylediği 'İstikamet Kızıl Elma, ailem beni beklemesin' sözleri Türkiye'nin gündemine oturdu. kahraman asker Kuzu'nun anne ve babası oğulları ile gurur duyduklarını belirtti.

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde ikamet eden kahraman askerin ailesini İHA ziyaret etti.

Zeytin Dalı, Afrin operasyonunu takip bir muhabirin, Uzman Çavuş Mehmet Kuzu'ya tankın üzerindeyken, "İstikamet neresi?" diye sorduğunda 'Kızıl Elma' kahraman asker kizilelmacevabını almıştı.Ailene bir mesajın var mı? sorusuna ise "Beklemesinler, bu vatanı bölemezler" karşılığı vermişti.

Kahraman asker Kuzu'nun bu sözleri ise tüm Türkiye'yi duygulandırmış, söylediği sözler gündem oldu.

Mehmet'in de hedeflediği bir konuydu. Bunu bilinçli olarak söyledi.

Baba Kuzu, oğlunun istikamet Kızılelma söylemine ilişkin şöyle dedi; "Kızıl elmayı çocukluğundan beri görüştüğü arkadaşlarından ve liderlerimizin de dile getirdiği Mehmet'in de hedeflediği bir konuydu. Bunu bilinçli olarak söyledi. Kalbindekini söylemiş. Bunu da tüm Türkiye'ye bilmeyenlere duyurmuş oldu."

Kahraman askerimizin annesi Ümmehan Kuzu ise, çok duygulu olduğunu ifade ederek harekatta görev yapan tüm askerlerimize, "Afrin'i temizlesinler, dönsünler diyorum" şeklinde seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bu konuyu gündeme taşıdı; Erdoğan bir askerin “Nereye gidiyorsunuz?” sualine “Kızılelma’ya gidiyoruz” dediğini hatırlatarak, “Evet, bizim bir Kızılelma’mız var. Biz o hedefe doğru gidiyoruz” diye konuşmuştu.

Yorumlar (0)